تاریخ انتشار: ۱۹:۵۶ - ۰۹ بهمن ۱۳۹۷
یک مقام مسئول در وزارت صنعت گفت: با وزارت جهاد کشاورزی هماهنگ شده تا صنایع فرآورده‌های گوشتی بتوانند با ارز 4200 تومانی نسبت به ثبت سفارش گوشت اقدام کنند.

گوشت، دلار4200 تومانی گرفت

رویداد۲۴ مهدی صادقی نیارکی امروز در حاشیه مراسم پنجمین جشنواره تقدیر از برترین تولید‌کنندگان صنایع غذایی در اتاق بازرگانی ایران، گفت: با تصمیم دولت و انجام هماهنگی با انجمن فرآورده‌های گوشتی تصمیم گرفته شد تا اجازه ثبت سفارش وارد گوشت منجمد برای صنعت صادر شود که البته تاکنون چند محموله نیز وارد کشور شده است. 

مدیرکل دفتر صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: البته شرکت‌ها باید برای تامین ریالی مبالغ مورد نیاز برای ثبت سفارش چاره‌اندیشی کنند.

وی گفت: همچنین در کنار این موضوع، با وزارت جهاد کشاورزی هماهنگ شده تا تشکل مربوطه یعنی صنایع فرآورده‌های گوشتی و تولید‌کنندگان فرآورده‌های گوشتی بتوانند نسبت به ثبت سفارش گوشت منجمد مورد نیاز خود اقدام کرده و از دولت ارز 4200 تومانی دریافت کنند و این کار هم اجرایی شده است. 

مدیرکل دفتر صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی گفت: در مرحله تخصیص ارز و تنظیم بازار محصولات دامی، اقدامات مناسبی انجام شده تا قیمت تعدیل شود که به نظر می‌رسد، طی روزهای آینده، اثرات آن در بازار نمایان شود.

صادقی نیارکی گفت: از جمله این تمهیدات واردات لاشه به صورت گرم است تا بتوان با افزایش سمت عرضه تقاضا را هم کنترل کرد. 

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه از سوی گمرک اعلام شده که معادل 130 میلیون نفر ارز دولتی به منظور واردات کالاهای اساسی تخصیص داده شده، اما معادل آن کالا به کشور وارد نشده است، گفت: در این مورد اطلاعی ندارم و باید وزارت جهاد کشاورزی و گمرکات پاسخگو باشند، اما براساس گروه‌های کالایی هر بخش مسئول خاص خود را دارد که بر این اساس، کالاهای اساسی عمدتا مربوط به وزارت جهاد کشاورزی ، دارو و تجهیزات پزشکی هم مربوط به وزارت بهداشت و سایر کالاهای صنعتی نیز از سوی وزارت صنعت ثبت سفارش می‌شود. 

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: