تاریخ انتشار: ۲۱:۱۹ - ۰۹ بهمن ۱۳۹۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
پزشکیان:
نایب رئیس مجلس گفت: در تحریم‌های ظالمانه‌ای که دشمنان علیه ایران به کار گرفتند اجازه خرید وسایل ساده آزمایشگاهی را نیز به ما داده نشد این در حالی است که ماشین‌های لوکس را به راحتی به ما تحویل می‌دادند دشمن با این اقدام به دنبال خروج ارز از کشور بود.

ورود خودروهای لوکس حربه دشمن برای خروج ارز بو

رویداد۲۴ مسعود پزشکیان با سید جواد سلیمانی مدیرعامل سایپا دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر باید تمام تلاش ها در راستای فعالیت شرکت‌ها، صنایع و کارخانجات تولیدی باشد، اظهار کرد: باید با قدرت به کار خود ادامه دهیم چراکه رونق صنعت نشان دهنده عملی شدن شعار «مرگ بر آمریکا» در عرصه صنعت و اقتصاد و ایستادگی در برابر این کشور است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر، اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید به گونه ای عمل کنیم که آمریکا بداند تحریم بر فعالیت ما تاثیری نداشته و ما را زمین گیر نکرده است، گفت: یکی از تصمیماتی که در جلسه ستاد مقابله با تحریم اخذ شد اختصاص اعتبار به تحقیقات دانشگاهی بود. در حال حاضر دانشجویان و اساتید خوبی برای کمک به صنعت در کشور وجود دارد.

پزشکیان با بیان اینکه در صورتی که ارتباط بین صنعت و دانشگاه افزایش پیدا کند بسیاری از مشکلات موجود حل می شود، افزود: در کشور به جوانان رسیدگی نمی شود در نتیجه آن ها نیز از کشور خارج می شوند، باید برای استفاده از ظرفیت های داخلی سرمایه گذاری کرد.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای حل مشکل خودروسازان آماده هستیم، خاطرنشان کرد: قدم نخست در ساماندهی صنعت خودروسازی ثبات برنامه و مدیریت است در صورتی که برنامه وجود داشته باشد با تغییر مدیر هم، برنامه تغییر نمی کند و مدیران جدید نمی توانند با اعمال سلیقه برنامه ها را تغییر دهند.

پزشکیان یادآور شد: در برنامه ریزی‌ها برای صنعت خودروسازی می توان از نظر کارشناسان بین المللی استفاده کرد و پس از تطبیق ایده‌های آن ها با واقعیت های جامعه برنامه را اجرایی کرد.

وی درباره درخواست خودروسازان مبنی بر پرداخت نقدینگی به آن‌ها همانند موسسات اعتباری، گفت: پرداخت بدهی موسسات مالی با ایجاد خط اعتباری برای آن ها انجام گرفت و پولی به آنها داده نشد در واقع بانک مرکزی دارایی این موسسات را محاسبه کرد و با توجه به این دارایی مطالبات مردم را پرداخت کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: برای پرداخت بدهی موسسات اعتباری، بانک مرکزی پولی به آنها پرداخت نکرد بلکه خط اعتباری برای آنها ایجاد کرد تا زمانی که دارایی این موسسات نقد شود این اعتبار به بانک مرکزی باز گردد.بانک مرکزی پولی به مردم بابت بدهی های موسسات مالی نپرداخت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر واردات خودرو منطقی نیست، تاکید کرد: در تحریم‌های ظالمانه‌ای که دشمنان علیه ایران به کار گرفتند اجازه خرید وسایل ساده آزمایشگاهی را نیز به ما داده نشد این در حالی است که ماشین‌های لوکس را به راحتی به ما تحویل می‌دادند دشمن با این اقدام به دنبال خروج ارز از کشور بود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علیرغم آنکه در حال حاضر نباید برای واردات خودرو یک دلار نیز هزینه کرد به برخی مشکلات موجود در خودروسازی اشاره کرد و یادآور شد: مصرف بنزین خودروهای داخلی نسبت به خودروهای خارجی بیشتر است، همچنین تکنولوژی خودروسازی داخلی از دنیا عقب تر است.

پزشکیان بیان کرد: نیاز کشور به خودروسازی را یک میلیون خودرو مطرح می کنند در حالی که این رقم به نظر کاذب است، در صورتی که قیمت بنزین، عوارض مربوط به خودرو و... واقعی شود سهم بازار کاهش پیدا می کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چرخه پولی در قطعه سازی، تولید خودرو و تجارت باید شفاف و روشن باشد، اظهار کرد: در جلسه ستاد مقابله با تحریم مشکل خودروسازی کشور باید مورد بررسی قرار گیرد. در این جلسه می‌توان به سوالات رسیدگی و فوری تصمیم گیری کرد.

پزشکیان با بیان اینکه به زعم برخی نمایندگان واردات خودرو نسبت به تولیدات داخلی منفعت بیشتری دارد، یادآور شد: برای شروع هر فعالیتی باید هزینه کرد، اگر برای صنعت خودروسازی برنامه داشته باشیم می توانیم مشکلات موجود را حل کنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنعت خودروسازی به اصلاح نیاز دارد، اضافه کرد: سایپا و ایران خودرو باید برنامه های راهبردی خود را به صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تنظیم کنند و مشخص کنند برای دستیابی به اهداف کوتاه مدت چه توقعاتی دارند، در این صورت سیاستگذاران می توانند در مورد سرانجام خودروسازی تصمیم بگیرند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
0
0
این سخنان قطا از طرف خودروسازان داخلی دراومده تا خودشونو عزیز کنن و قیمتها رو بالار بکشن
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: