تاریخ انتشار: ۱۰:۵۶ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۷
مسابقات عکاسی Drone یکی از محبوب­‌ترین و مشهورترین مسابقه‌های عکاسی در دنیا است که سالانه در دو بخش تجهیزات بسیار مدرن و تجهیزات معمولی، برگزار می‌­شود.
رویداد۲۴ سایت Dronestagram یک شبکه‌ی اجتماعی فرانسوی است که در آن علاقمندان به عکاسی می­‌توانند عکس‌های خود در این سبک را به اشتراک بگذارند و در مورد عکس­‌های دیگران نیز نظر بدهند. با کمک این نظرات و کامنت­‌ها، برندگان هر بخش اعلام می‌­شود. امسال پنجاهمین دوره مسابقات عکاسی Drone برگزار شد.

برگزارکنندگان این مسابقه، به جامعه‌ عکاسی خود افتخار می‌­کنند. اریک دوپین (Eric Dupin) بنیانگذار سایت Dronestagram اعتقاد دارد که جهان بینی منحصر به فرد در Drone به نوعی اجازه می‌­دهد که ما به آرزوهای­مان برسیم.

اگر می‌­خواهید دنیا را از نگاه برترین­‌های Drone ببینید، بهتر است نگاهی به عکس‌­های برنده در این مسابقه بیندازید. همچنین شما می‌­توانید در صفحه­‌ی اینستاگرام Dronestagram هم عکس‌های بیشتری در این سبک از عکاسی را مشاهده کنید.

برندگان عکاسی هوایی یا عکاسی Drone مشخص شدند
عکسی با عنوان «اسب­های آبی گرسنه» که از گروهی از اسب­های آبی در اطراف منطقه‌ی Sirare در تانزانیا گرفته شده است. این عکس اولین جایزه را به خود اختصاص داده است. عکاس این عکس که با نام کاربری zekedrone در Dronestagram عکس را به اشتراک گذاشته، در توضیحات عکس نوشته است: «مهمانی اسب­های آبی غول پیکر برجسته‌­ترین بخش سفر بود.»

برندگان عکاسی هوایی یا عکاسی Drone مشخص شدند
دومین برنده، عکسی است که توسط Trung Pham گرفته شده است و با تیتر «تور ماهیگیری در ویتنام» به اشتراک گذاشته شده. این تصویر، عکسی هوایی از قایق ماهیگیری است که تور ماهیگیری خود را بر روی آب پهن کرده است. عکس در نگاه اول بسیار عجیب و منحصر به فرد به نظر می‌رسد.

برندگان عکاسی هوایی یا عکاسی Drone مشخص شدند
«دو نفر، دو سگ و چهار سایه» تیتر عکسی است که جایزه­‌ی رتبه‌ی سوم را به خود اختصاص داده است. این عکس توسط کاربری با نام qliebin در دریای سیاه در اودسیای (Odessa) اوکراین گرفته شده است.

برندگان عکاسی هوایی یا عکاسی Drone مشخص شدند
عکسی که توسط عکاسی با نام مکسیم تاراسف (Photographer Maksim) گرفته شده و با تیتر «غروب آفتاب» در Dronestagram منتشر شده است را می‌بینید. در این عکس گویی قسمت بالای کوه­های ایسلند، نارنجی شده‌­اند.

برندگان عکاسی هوایی یا عکاسی Drone مشخص شدند
«جایی که رودخانه­‌ی گل‌آلود به اقیانوس می­‌رسد» این تیتر مربوط به عکسی است که توسط کاربری به نام JGalamba در Dili در پایتخت Timor Est گرفته شده است. او نوشته است که اولین باران امسال باعث جاری شدن دوباره­‌ی رودخانه شده و گِل­ها از کوه­‌ها به اقیانوس رسیده‌اند. آب به وضوح به دو بخش تقسیم شده و بخش قهوه‌­ای و آبی آن کاملا از هم قابل تمایز هستند.

برندگان عکاسی هوایی یا عکاسی Drone مشخص شدند
کاربری با نام mackbookboy تصویر سقفی خاص را در پارک MacRitchie سنگاپور با عنوان «Camo Top» گرفته است.

برندگان عکاسی هوایی یا عکاسی Drone مشخص شدند
«مادر و کودک» تیترعکسی است که توسط LukeMaximoBell از نهنگ­‌های جنوبی در ساحل کیپ تاون در آفریقای جنوبی گرفته شده است.

برندگان عکاسی هوایی یا عکاسی Drone مشخص شدند
Florian Ledoux این عکس را با عنوان «پناهنده‌ آب و هوا» از یک خرس قطبی در کنار ساحل جزیره­‌ی Baffin در کانادا گرفته است. خرس‌­های قطبی یکی از اولین پناهندگان تغییرات آب و هوا هستند.

آیا شما هم به این سبک عکاسی علاقه دارید؟ به نظر می‌رسد که این نوع از عکاسی، نمای تازه‌ای از پدیده‌های طبیعی و جاذبه‌های گوناگون را برای عاشقان طبیعت و ماجراجویی به تصویر می‌کشد.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار