تاریخ انتشار: ۱۴:۳۸ - ۱۷ بهمن ۱۳۹۷
قاسم ساعدی:

افزایش قیمت بنزین باعث التهاب بازار می‌شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است: با توجه به وضعیت سخت اقتصادی که بر زندگی مردم حاکم است، افزایش قیمت بنزین به صلاح نیست، زیرا اگر این افزایش صورت بگیرد بازار ملتهب خواهد شد و آنگاه باید شاهد بالا رفتن قیمت همه کالا‌ها باشیم.
افزایش قیمت بنزین باعث التهاب بازار می‌شود
رویداد۲۴ با وجود حرف و حدیث‌های فراوان درباره افزایش نرخ بنزین و یا سهمیه‌بندی آن، نمایندگان مجلس قاطعانه اصرار بر ادامه همان روند گذشته دارند. هرچند بسیاری از صاحب‌نظران و حتی مرکز پژوهش‌های مجلس، طرح‌های علمی را ارائه دادند، اما خبر‌ها حکایت از آن دارد که این حوزه در سال ۹۸ تغییری را نسبت به سال ۹۷ نخواهد داشت.

قاسم ساعدی، عضو کمیسیون انرژی مجلس در این رابطه به گفت: مجلس تاکنون با افزایش قیمت بنزین موافقت نکرده و نخواهد کرد. هم، اعضای کمیسیون انرژی و هم، دیگر نمایندگان مجلس با همه سلایق سیاسی معتقدند که جامعه ظرفیت افزایش نرخ سوخت و حامل‌های انرژی را ندارد، البته تاکنون دولت هم در این خصوص لایحه‌ای را به مجلس ارائه نداده و به نظر می‌رسد آن‌ها هم متوجه واقعیت‌های جامعه هستند.

وی در ادامه افزود: با توجه به وضعیت سخت اقتصادی که بر زندگی مردم حاکم است، افزایش قیمت بنزین به صلاح نیست، زیرا اگر این افزایش صورت بگیرد بازار ملتهب خواهد شد و آنگاه باید شاهد بالا رفتن قیمت همه کالا‌ها باشیم. قیمت سوخت تاثیر مستیمی روی همه کالا‌ها دارد و با تورمی که در کشور است دیگر مردم تحمل تورم بیش از این را ندارند.

افزایش قیمت بنزین باعث التهاب بازار می‌شود
نماینده مردم دشت‌آزادگان و هویزه در مجلس دهم تصریح کرد: مجلس حتی موافق بالا رفتن قیمت آب، برق و گاز هم نیست، زیرا وظیفه دولت و مجلس این است که در این شرایط، هزینه‌های زندگی مردم را سبک کنند نه اینکه بر فشار این هزینه‌ها بیافزایند.

ساعدی در پاسخ به اینکه این روال تا چه زمانی باید ادامه داشته باشد؟ گفت: ما نمایندگان مجلس افزایش حامل‌های انرژی را به عنوان یک اصل لازم نمی‌دانیم. همین که دولت و مجلس قیمت حامل‌های انرژی را تا سال‌ها در همین میزان حفظ کنند یک خدمت به مردم است و من فکر افزایش قیمت‌ها را در این حوزه، مردود می‌دانم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برخی به خانواده‌هایی که چند ماشین دارند ایراد می‌گیرند. من وجود چند ماشین در یک خانواده و استفاده از بنزین ۱۰۰۰ تومانی را تبعیض نمی‌دانم. اکنون در قرن ۲۱ زندگی می‌کنیم و مردم ما فهیم و باشعور هستند. اینکه برخی خانواده‌ها بیش از یک وسیله نقلیه داشته باشند یک امر طبیعی است که در دنیا پذیرفته شده و نباید بگوییم، چون خیلی از خانواده‌های ایرانی چند وسیله نقلیه دارند پس نباید از بنزین ۱۰۰۰ تومانی بهره ببرند.
خبر های مرتبط
نظرات شما