تاریخ انتشار: ۱۱:۳۶ - ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
سعیدی کیا خبر داد:

واگذاری باغ "بزرگ‌آقا" به مردم

رئیس بنیاد مستضعفان از تحویل دو باغ این بنیاد به شهرداری برای تبدیل شدن به فضای شهری عمومی خبر داد.

واگذاری باغ

رویداد۲۴ محمد سعیدی‌کیا صبح امروز در حاشیه مراسم طرح بازآفرینی باغ وثوق‌الدوله (باغ بزرگ‌آقا) با حضور در جمع خبرنگاران در مورد هماهنگی بنیاد مستضعفان و شهرداری در راستای تحویل و حفظ باغات، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۵ باغ در اختیار بنیاد مستضعفان است که دارای متراژهای مختلفی است، سیاست بنیاد مستضعفان این است که این باغات را در اختیار شهرداری قرار دهد تا شهرداری هم به طور طبیعی آنها را به فضای سبز شهری و گردشگری تبدیل کند.

وی در پاسخ به این سوال که برخی معتقد هستند بنیاد مستضعفان بعد از مدتی این باغات را پس خواهد گرفت، گفت: ما چنین سیاستی نداریم که در ابتدا باغ را در اختیار شهرداری قرار داده و بعد از آنکه آباد شد آن را پس بگیریم و در سال‌های اخیر تدبیر بین شهرداری و بنیاد مستضعفان این بود که به تدریج باغات را به شهرداری تحویل دهیم که در ابتدا باغ وثوق‌الدوله به متراژ دو هکتار و باغ عبقری به متراژ یک هکتار به شهرداری واگذار می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان در پاسخ به این سوال که برخی کارشناسان معتقدند که تعداد باغات بنیاد مستضعفان از ۱۵ بیشتر است، اضافه کرد: تعداد باغات بنیاد مستضعفان در تهران همین قدر است.

سعیدی‌کیا در مورد آخرین وضعیت پلاسکو نیز با بیان این‌که گودبرداری در حال انجام است و خوشبختانه چهل‌وهشت شمع برای سازه نگهبان نصب شده است، گفت: امیدواریم قبل از سال جدید کار گودبرداری به طور کامل به اتمام برسد.

وی با بیان این‌که تلاش شده است که در همان فضای پیشین یعنی ۲۲ هزار متر زیربنا در ۱۵ طبقه روی زمین و پنج طبقه منفی ساختمان پلاسکوی جدید را بسازیم در پاسخ به سوالی مبنی بر مخالفت شورای عالی معماری با ساخت پنج طبقه منفی گفت: شورای عالی شهرسازی مصوبه کمیسیون ماده پنج را تصویب کرده است.

سعیدکیا در مورد زمان ساخت پلاسکوی جدید نیز با بیان این‌که از مهر امسال که مجوزها صادر شده است کار را آغاز کردیم و دو سال به طور می‌انجامید، ادامه داد: مهرماه ۱۳۹۹ ساختمان جدید پلاسکو افتتاح می‌شود که در آن نمادهایی برای آتش‌نشانان به صورت گالری در نظر گرفته شده است.

رئیس بنیاد مستضعفان در پاسخ به این سوال که پلاسکو یکی از متهمان بوی بد نامتبوع تهران است، اظهار کرد: من نیز از رسانه‌ها شنیدم که عنوان کردند بوی بد تهران ناشی از فاضلاب پلاسکو است، اما با معاون وزیر تماس گرفتم و او عنوان کرد که این ادعا امکان‌پذیر نیست.

سعیدی کیا با حضور در باغ عبقری که صبح امروز برای تبدیل شدن به یک فضای شهری تحویل شهرداری شد، گفت: در زمان افشانی، وی با من صبحت کرد که نسبت به احیای باغات بنیاد مستضعفان اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه در مورد باغات در اختیار بنیاد مستضعفان شایعاتی وجود دارد گفت: در حال بحث با شهرداری هستیم تا نسبت به واگذاری باغاتمان به شهرداری و تبدیل آن به فضای شهری اقدام کنیم.

سعیدی کیا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه باغ فرشته، الهیه و بربره خشک شده‌اند گفت: چه کسی گفته این باغات خشک شده ما با تانکر آب می‌دهیم و حتماً بازدیدی می‌گذاریم تا خبرنگاران از آن بازدید کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا باغ بربره به شهرداری واگذار می‌شود یا نه؟ گفت: ۷۰ درصد باغ در اختیار شهرداری و تنها ۳۰ درصد در اختیار بنیاد است. که همه جوانب واگذاری ۱۰۰ درصدی را بررسی می‌کنیم.

رئیس بنیاد مستضعفان در مورد باغ الهیه نیز با بیان اینکه دادستانی بعد از دو سال حکم به نفع بنیاد مستضعفان داده است گفت: حکم دادستانی ملاک عمل است و همه جوانب آن بررسی شده است.

باغ وثوق‌الدوله که لوکیشن باغ بزرگ آقا در سریال «شهرزاد» بود، صبح امروز با حضور مسئولان شهری و بنیاد مستضعفان در اختیار شهرداری قرار گرفت تا مراحل بازپیرایی آن برای تبدیل شدن این باغ به یک فضای عمومی تا اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۸ انجام شود.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما