تاریخ انتشار: ۱۷:۲۶ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۷
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد علی مطهری مبنی بر حذف همه دهک‌های یارانه بگیر و پرداخت یارانه صرفا به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی مخالفت کردند.

مجلس با کاهش یارانه بگیران مخالفت کرد

رویداد۲۴ در جلسه علنی نوبت عصر روز شنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بندی از لایحه بودجه در خصوص هدفندی یارانه ها پیشنهاد علی مطهری نایب رئیس مجلس درباره این بند مورد بررسی قرار گرفت.

مطهری معتقد بود: به جای شناسایی و حدف دهک های بالای درآمدی از دریافت یارانه باید دهک های پایین درآمدی را شناسایی کرد و فقط به این دهک ها یارانه پرداخت.

وی میگوید: بر اساس این پیشنهاد از اردیبهشت ماه یارانه نقدی صرفا به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، زنان بی سرپرست یا بدسرپرست متقاضی و فرزندان آنان تعلق می گیرد.

نمانده مردم تهران اظهار داشت: علاوه بر این خانوارهایی که خود را مستحق دریافت یارانه می بینند می توانند درخواست خود را به سازمان هدفمندی ارائه دهند؛ دولت می تواند از درآمدهای این بخش برای افزایش یارانه دهک های پایین درآمدی اختصاص دهد.

امیرآبادی در مخالفت با این پیشنهاد، گفت: بسیاری از افراد نیازمند تحت پوشش کیمته امداد و بهزیستی نیستند و حذف یارانه مشکلاتی را برای آنها به وجود می آورد.

اما سکینه الماسی نماینده عسلویه با این پیشنهاد موافقت کرد.

پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه با این پیشنهاد موافقت کرد و شرط اجرای آن را حمایت مجلس خواند.

اما در پایان نمایندگان با ۴۶ رای موافق، ۱۳۱ رای مخالف، ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۲۷ نماینده حاضر در مجلس با این پیشنهاد مخالفت کردند.

مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه نیز گفت: در صورت تصویب این پیشنهاد ۶۰ میلیون ایرانی از دریافت یارانه حذف می شوند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: