تاریخ انتشار: ۰۹:۵۷ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۷
مقابله موشکی در خاورمیانه؛
یک تحلیلگر اسرائیلی تصریح می‌کند که هدف اصلی از استقرار سامانه موشکی تاد امریکا مقابله با موشک‌های ایرانی شهاب است که برد آن‌ها می‌تواند هر هدفی را از بین ببرد.
استقرار سامانه موشکی تاد امریکا در اسرائیل برای مقابله با موشک‌های ایرانی
رویداد۲۴ رای الیوم نوشت: یوسی میلمان، تحلیلگر مسائل امنیتی روزنامه عبری معاریو، به نقل از منابع بلند پایه در تل آویو افشا کرد که مانور مشترکی که در حال حاضر بین ارتش اسرائیل و ارتش آمریکا، برای مقابله با موشک‌های بالستیک انجام می‌شود، تعبیر دیگری از روابط استراتژیک بین دو طرف است؛ ضمن اینکه دولت عبری با وجود عضو نبودن در ناتو، به سطح روابط گرمی با واشنگتن رسیده است.

در ادامه این مطلب آمده است: افزون بر این، میلمان اشاره کرد که در چارچوب همین مانور، سامانه‌های موشکی تاد در اسرائیل مستقر شد که بسیار پیشرفته است و از دیدگاه آمریکا، هدف از این مانور، ازمایش توان استقرار سریع این سامانه در مناطق دور در جهان بوده است. علاوه بر اینکه هدف سران رژیم صهیونیستی مشخص شدن این مساله بوده است که سامانه آمریکایی مذکور چگونه می‌تواند با سامانه‌های دفاع هوایی اسرائیل هماهنگ شود، از جمله با گنبد آهنین، عصای جادوی و سامانه «حیتس ۲».

این تحلیلگر اسرائیلی تصریح می‌کند که هدف اصلی از استقرار سامانه در جریان مانور، مقابله با موشک‌های ایرانی شهاب است که برد آن‌ها به مسافت ۱۳۰۰ کیلومتر می‌رسد و می‌تواند هر هدفی در دولت عبری را از بین ببرد. همانطور که ایران با تلاش زیادی در حال بررسی ساخت موشک‌هایی با ۲۰۰۰ برد است.

در ادامه، منابع امنیتی بلند پایه در تل آویو تاکید کردند که ارتش آمریکا برای اولین بار، در جریان رزمایش اسرائیلی، چند سامانه موشکی پیشرفته را در اختیار آن قرار داده است.

این در حالی است که نخست وزیر اسرائیل که وزیر امنیت این رژیم نیز محسوب می‌شود، واگذاری سامانه ثاد به اسرائیل را دلیل دیگری برای التزام ایالات متحده به امنیت دولت عبری دانست و با انتشار یک ویدیوی رسمی خاطر نشان کرد: «با استفاده از سامانه‌های دفاع هوایی مان، تعامل قویتری با تهدیدات خاورمیانه داریم و امروز، روابط آمریکا و اسرائیل در قدرتمندترین حالت خود به سر می‌برد.»

علاوه بر این، خبرگزاری تایمز اسرائیل طی گزارشی تاکید کرد که وزیر دفاع آمریکا، خواستار استقرار این سامانه شده که هدف از آن، اثبات التزام مستمر آمریکا به امنیت دولت اشغالگر اسرائیل بوده است.
منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: