تاریخ انتشار: ۱۷:۰۹ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۸

سوسنگرد تا امشب به زیر آب می‌رود

حجت‌الاسلام شمیل پور، گفت: مسئولین باید مردم را قانع کنند که از خانه‌های خود خارج شوند. بسیاری از مردم یا خطر را جدی نمی‌گیرند و یا به خاطر اینکه دوست ندارند خانه و وسایل خود را ترک کنند، مقابل نیروهای انتظامی ایستادگی می‌کنند.

سوسنگرد تا امشب به زیر آب می‌رود

رویداد۲۴ امام جمعه سوسنگرد، در مورد چگونگی وضعیت شهرستان سوسنگرد گفت: در حال حاضر دبی آب رودخانه هزار مترمکعب در ثانیه است که طبق گزارشی که به ما رسیده اواخر امشب به دو هزار مترمکعب بر ثانیه می‌رسد و با وجود این حجم از آب اکثر روستاهای دشت آزادگان به زیرآب می‌روند؛ به همین جهت استاندار خوزستان دستور تخلیه چهار شهر سوسنگرد به همراه روستاها را صادر کرده است که ما این دستور را به مردم ابلاغ کردیم و مردم نیز در حال جابجایی هستند.

 شمیل پور، در ادامه به بیان نیازمندی‌ها و انتظارات مردم سوسنگرد از مسئولین پرداخت و گفت: هم‌اکنون کمپرسی، لودر، بیل مکانیکی و اتوبوس‌هایی برای جابجایی مردم و کامیون و ماشین‌های سنگین برای جابجایی احشام نیاز داریم.

امام جمعه سوسنگرد، پیرامون فعالیت‌های صورت گرفته در شهرستان، خاطرنشان کرد: از نظر فیزیکی در حال تقویت سیل بندها هستیم و همچنین قریب به یازده محل را برای اسکان مردم آماده کرده‌ایم.

وی ادامه داد: طبخ غذا در مدرسه علمیه، توزیع آب، نان، کنسرو غذایی میان سیل‌زدگان، تشکیل گروه‌های جهادی از میان روحانیون، بسیجیان و جوانان، بخشی از فعالیت‌های صورت گرفته در مقابله با سیلاب است.

امام جمعه سوسنگرد، با اعلام هشدار نسبت به عدم ترک مردم از خانه‌ها، گفت: باید مسئولین بتوانند مردم راقانع کنند که از خانه‌های خود خارج شوند! بسیاری از مردم یا خطر را جدی نمی‌گیرند و یا به خاطر اینکه دوست ندارند خانه و وسایل خود را ترک کنند، مقابل نیروهای انتظامی ایستادگی می‌کنند که باید با کمک روحانیون مردم را قانع کنند تا خدایی ناکرده مشکلی برایشان پیش نیاید.

شمیل‌پور، در پایان تصریح کرد: إن‌شاءالله به همت و عزم راسخ نیروهای جهادی و برنامه‌ریزی مسئولان از این بحران عبور خواهیم کرد.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: اخبار سیل امروز
نظرات شما
پیشخوان