تاریخ انتشار: ۲۰:۳۶ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۸
با هماهنگی ایمیدرو و بنگاه های بزرگ صورت گرفت:

کمک ۱۰۰میلیارد تومانی ایمیدرو به سیل‌زدگان

ایمیدرو و بنگاه‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی، طی یک تصمیم ملی امروز در نشستی، ۱۰۰ میلیارد تومان برای استان‌های سیل زده اختصاص دادند.

کمک ۱۰۰میلیارد تومانی ایمیدرو به سیل‌زدگان

رویداد۲۴ خداداد غریب پور، رئیس هیات عامل ایمیدرو در نشستی که پیش از ظهر امروز با حضور مدیران عامل بنگاه‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی در این سازمان برگزار شد، گفت: این شرکت‌ها همراه با سازمان، تاکنون به صورت داوطلبانه کمک‌های مختلفی اعم از تجهیزات، مواد غذایی، پتو و اعزام نیرو‌های امدادی در اختیار سیل اخیر استان‌های کشور قرار داده اند که طبق اظهارات مقامات استانی، منشا اثرات مفیدی بود.

وی افزود: با هدف همگرایی بیشتر بین شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی برای کمک به سیل زدگان، نیاز به یک هماهنگی بود و خوشبختانه این شرکت‌ها آمادگی خود را برای کمک‌های بیشتر به سیل زدگان اعلام کردند.

غریب پور تصریح کرد: کمک‌های نقدی یاد شده، طی ۴۸ ساعت آینده به شماره حسابی که سازمان مدیریت بحران اعلام می‌کند، واریز خواهد شد. وی ادامه داد: این کمک‌ها به صورت متمرکز در اختیار سیل زدگان قرار خواهد گرفت.

در این نشست که مدیران عامل شرکت‌های گل گهر، چادرملو، ملی مس، فولاد خوزستان، فولاد مبارکه، فولاد خراسان، ملی فولاد و همچنین تهیه و تولید مواد معدنی ایران حضور داشتند، طی سخنانی از آمادگی شرکت‌های متبوع خود برای واریز کمک‌های نقدی خبر دادند. این شرکت‌ها پیش از این و در تعطیلات نوروز، اقدام به ارسال بخشی از کمک‌ها شامل تجهیزات فنی، اقلام ضروری و ... کرده بودند.

حجم بالای خسارت در مناطق سیل زده

بهنام سعیدی، سخنگو و معاون سازمان مدیریت بحران کشور در این نشست با اشاره به آثار سیل‌های اخیر کشور گفت: در جریان این سیل ها، ۲۶۹ شهر و ۵۱۴۸ روستا درگیر بوده اند که ۵۹ هزار واحد شهری تخریب شده اند این در حالی است که ۹۸ هزار و ۲۳۰ واحد هم نیاز به بازسازی دارند.

وی افزود: همچنین، ۱۲۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع، راه اصلی و فرعی و ۶۸۹۶ پل تخریب شده است. علاوه بر این ۸۵۳ هزار هکتار اراضی کشاورزی و ۱۱۱ هزار هکتار باغ خسارت دیده و ۷۶۲۷ دام و طیور و آبزی تلف شده اند.

سعیدی تاکید کرد: درخواست‌های این سازمان برای رفع مشکلات در سه بخش شامل تجهیزات، اقلام ضروری و کمک‌های نقدی است.

برچسب ها: اخبار سیل امروز
نظرات شما
پیشخوان