تاریخ انتشار: ۱۷:۲۵ - ۲۹ فروردين ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
آیت الله مصباح:
آیت الله مصباح یزدی در توصیه به طلاب مستعد و جوان حوزی گفت: به طلاب مستعد و جوان حوزوی توصیه می‌کنم برای تحول آموزشی و اضافه کردن برنامه‌های فکری کنند.
 رویداد۲۴ آیت الله مصباح یزدی پیش از ظهر امروز در همایش نکوداشت علمی پروفسور محمدلگنهاوزن که پیش از ظهر امروز در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در قم برگزار شد گفت: ایشان دارای ویژگی هایی، چون حقیقت جویی است. اما این استاد برای رسیدن به حقیقت، سختی‌های زیاد دید و از ۴۰ سال پیش قدم‌های برجسته برای رسیدن به حقیقت برداشت.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) افزود: خصوصیت دوم ایشان هزینه کردن برای رسیدن به حقیقت است. برای رسیدن به دین، خستگی ناپذیر، شجاع و مقاوم بود. این موارد کمتر در کسی پیدا می‌شود و این در حالی است که در یکی از دانشگاه‌های آمریکا مشغول تدریس بود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: از دیگر ویژگی ایشان تحت تأثیر قرار نگرفتن از تفکرات دیگران است. از شخصیت‌های معاصری است که با ۴۰ سال تحقیق در زمینه‌های مختلف می‌گوید موضوع حقوق بشر پشتوانه علمی و دلیل عقلی ندارد و بیشتر نظریه سیاسی است.

او اظهار داشت: ایشان زمانی این حرف را می‌زد که در فضایی مانند آمریکا سال‌ها حضور داشت و مشغول تدریس بود، ولی با این حال گرفتار فرهنگ امریکا نمی‌شود و در مورد حقوق بشر این گونه سخن می‌گوید.

آیت الله مصباح یزدی گفت: ایشان بزرگ شده امریکا هستند و در حال حاضر رابطه خوبی با والدین خود دارد و آن‌ها از حضورشان در ایران و مسلمان شدنش خوشحال هستند. اما چگونه فردی از گوشه‌ای از دنیا در مورد اسلام و دین تحقیق می‌کند و وارد کشوری می‌شود که سبقه علمی چندانی در گذشته نداشته و در کنار چند طلبه قرار می‌گیرد.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) افزود: واقعیت این است اگر کسی صادقانه از خدا بخواهد کسی نمی‌تواند جلودارش باشد. این که ایشان این گونه عاشق اسلام می‌شود با این که مسیحی بود، لازم است گفته شود، ایشان ابتدا عاشق حضرت علی (ع) می‌شود و از این طریق بهتر از هر فردی از دین و اسلام در دنیا دفاع می‌کند.

عضو جامعه مدرسین اظهار داشت: این نشان از این واقعیت است در هر گوشه‌ای از دنیا، انسان حقیقت جو پیدا می‌شود و کسی است که بهترین دفاعیات را از اسلام می‌کند. این همان نگاه توحیدی است.

ایشان بیان داشت: باید به این مرحله‌ای برسیم که بدانیم در نشر حقایق دین رسالت سنگینی داریم و نباید از آن غفلت کنیم. بدانیم اسلام تنها در ایران نیست در دنیا خواهان دارد و این زمانی محقق می‌شود که دین را به درستی نشر دهیم.

آیت الله مصباح یزدی گفت: سابقه آشنایی ما با ایشان به سال‌ها قبل در امریکا بر می‌گردد و همین آشنایی وارد ایران و قم شدند و اگر ایشان نبود شاهد تحولات خوب در حوزه فلسفه دین در ایران نبودیم.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) افزود: ایشان شخصیت کم نظیر هستند و از خدا می‌خواهیم وظایف مان در نشر اسلام بهتر و بیشتر بشناسیم و در همین رابطه توصیه می‌کنیم برای تحول آموزشی و اضافه کردن برنامه‌های دیگر از سوی جوانان نخبه و خوش فکر و استعدادی فکری شود.
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
0
0
اگر رسالت شما به فنا بردن اعتقادات ، انسانیت ، مردانگی ، طبیعت و ... باشد، “که قطع به یقین همینه” ، خواهش میکنیم به جای دیگه ای صادرش نکنید ، اجازه بدید مردم سایر ممالک آسوده زندگی کنند .
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: