تاریخ انتشار: ۱۲:۳۱ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
رویداد۲۴ گزارش می‌دهد؛
بررسی‌ها نشان می‌دهد اجاره‌های پیشنهادی در بازار کنونی در برخی از مناطق برخوردار و لوکس همچون سال گذشته و در مناطق متوسط با افزایش نسبت به پارسال اعلام شده است.

گرانی رهن و اجاره مسکن در آستانه فصل جابجایی‌ها +جدول

رویداد۲۴ با پایان یافتن سال تحصیلی، زمان جست‌وجوی آپارتمان از سوی مستاجرانی که قصد جابجایی دارند، فرا رسیده است. قیمت خانه‌ها بالا رفته و مستأجران باید برای پیداکردن خانه‌ای که با بودجه‌شان همخوانی دارد، کفش‌های آهنین بپوشند.

بازار مسکن ماه‌هاست تحت تاثیر شرایط اقتصادی قرار گرفته و نوسان‌های نرخ ارز و بالا و پایین شدن قیمت سکه و طلا، به عاملی برای تعیین نرخ اجاره بها و قیمت مسکن تبدیل شده، عاملی که از نظر بسیاری از فعالان این بازار نباید این گونه باشد. عده‌ای معتقدند که مشاوران املاک برای کسب سود بیشتر، قیمت‌ها را بالاتر از ارزش واقعی املاک تعیین می‌کنند و در مقابل مشاوران املاک بر این باورند که سایت‌ها و مالکان خانه‌ها به طور مستقیم عامل به وجود آمدن شرایط فعلی در آشفته بازار مسکن هستند.

تعداد خانه‌های خالی و آماده برای جابه‌جایی نشان می‌دهد مشکل، کمبود خانه هم نیست اما مشخص نیست ارزش‌گذاری خانه‌ها بر چه مبنایی انجام می‌شود. برخی از مالکان تعداد زیادی از واحدهایشان را خالی نگه داشته‌اند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد اجاره‌های پیشنهادی در بازار کنونی در برخی از مناطق برخوردار و لوکس همچون سال گذشته و در مناطق متوسط با افزایش نسبت به پارسال اعلام شده است.

فصل جابه جایی فرا رسید/ گشتی در خانه های اجاره ای تهران

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
مهدی
|
United States
|
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
0
0
چرا کسی فکری به حال ما مستاجر ها نمیکنه؟ چرا از مالکان که خانه هاشون رو خالی نگه میدارند تا گران بدهند اجاره، مالیات های سنگین نمیگیرد تا مجبور بشن خانه هاشون را با قیمت کمتری اجاره بدهند؟ باید بریم توی چادر زندگی کنیم؟ مسکن و خانه که با دلار از خارج وارد نمیشه که قرار باشه قیمتش با دلار سه برابر بشه. لطفا فکری کنید، مسکن از همه چیز مهمتره در ایران. اگر مسکن رو حل کنید، مردم به نظام امیدوار میشن
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: