تاریخ انتشار: ۱۲:۲۲ - ۰۳ تير ۱۳۹۸
رویداد۲۴ خبر می‌دهد؛
با پایان سال تحصیلی دانشگاه‌ها، برخی تشکل‌های دانشجویی به خاطر مواضع سیاسی تحت فشار قرار گرفته‌اند و برای برخی از تشکل‌ها احکامی صادر شده است. صدور احکام ممکن است در روند عضوگیری تشکل های دانشجویی مشکلاتی ایجاد کند.

محدودیت های جدید برای تشکل های دانشجویی در پایان سال تحصیلی

رویداد۲۴ با پایان سال تحصیلی و تعطیلی دانشگاه‌ها، بعضی از تشکل های دانشجویی با مشکلاتی مواجه شدند؛ انجمن اسلامی پیشرو دانشگاه تفرش که تنها تشکل اصلاح طلب این دانشگاه محسوب می‌شود، توسط هیات نظارت بر تشکل‌های دانشگاه به مدت شش ماه تعلیق شده است.

ثمین سرآبادانی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان پیشرو دانشگاه تفرش با تایید این خبر به رویداد۲۴ گفته حضور محمود صادقی در برنامه روز دانشجو، برگزاری تریبون‌های آزاد، انتشار نشریات دانشجویی، برگزاری نشست‌های سیاسی و نصب عکس میرحسین موسوی و زهرا رهنورد روی برد انجمن از مواردی است که در شکایتی که گویا توسط بسیج دانشجویی صورت گرفته، مطرح شده است.

نکته جالب اینکه در نامه شکایت از این تشکل انتقادات تندی به دولت جمهوری اسلامی ایران وارد شده و تصویب برجام، مصداق فتنه قرار گرفته است. مصاحبه با مصطفی تاجزاده، برپایی تریبون‌های آزاد، دفاع از حضور زنان در ورزشگاه‌ها، انتشار متنی که به زعم بسیجیان دانشگاه تحریف تاریخ منطقه بوده و حمایت از موسوی و کروبی از دیگر دلایل شکایت از انجمن اسلامی دانشجویان بوده است.

در نامه شکایت بسیج دانشجویی تهدید شده که اگر مسئولان برخورد قاطع نکنند، دانشجویان انقلابی قاطعانه اقدام خواهند کرد. منظور از اقدام قاطعانه آنها مشخص نیست، اما احتمالا همین نحوه نامه نگاری باعث شده حکم به تعلیق شش ماهه فعالیت انجمن اسلامی صادر شود.

محدودیت های جدید برای تشکل های دانشجویی در پایان سال تحصیلی

محدودیت های جدید برای تشکل های دانشجویی در پایان سال تحصیلی

دانشگاه تشکل‌های دانشجویی محدود شدند/

متن نامه تند شکایت بسیج دانشجویی از تشکل‌های دانشگاه

 

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز نیز تشکل دیگری است که با شکایت بسیج دانشجویی، فعالیت‌های آن باید محدودتر شود. نامه زیر حکم محدودیت انجمن اسلامی دانشگاه شیراز را نشان می‌دهد.

محدودیت های جدید برای تشکل های دانشجویی در پایان سال تحصیلی

صدور این احکام ممکن است در روند عضوگیری این تشکیلات مشکلاتی ایجاد کند. اعضای این انجمن‌ها برای حل مشکلات خود نامه نگاری‌هایی با وزارت علوم و نمایندگان اصلاح طلب مجلس داشته‌اند.  

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: