تاریخ انتشار: ۱۰:۱۷ - ۲۳ تير ۱۳۹۸
مجید فراهانی خبر داد:
رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران در جریان گزارش درآمد و هزینه شهرداری تهران و در واکنش به آن گفت: علی رغم تحقق ۹۵ درصد منابع، ما شاهد کسری عملکرد ۲۶ درصدی در بخش درآمد‌ها هستیم.
کسری عملکرد ۲۶ درصدی شهرداری در بخش درآمد‌ها
مجید فراهانی در جریان صد و پنجاه و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران در تحلیل درآمد هزینه سه ماهه نخست سال ۹۸ شهرداری تهران بیان کرد: علی رغم تحقق ۹۵ درصد منابع مطابق برش سه دوازدهم بودجه مصوب، ما شاهد کسری عملکرد ۲۶ درصدی در بخش درآمد‌ها هستیم.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی افزود: شهرداری کسری عملکرد این بخش را از محل مازاد عملکرد ۲۹ درصدی واگذاری دارائی‌های سرمایه‌ای (عوارض ساختمانی، مازاد تراکم مجاز و...) جبران کرده است.

وی خاطر نشان کرد: این روند هر چند منجر به تحقق منابع مورد نیاز برای شهرداری تهران در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۸ شده است، اما نیازمند توجه ویژه است، زیرا زمینه ساز اتکای شهرداری بر منابع ناپایدار می‌شود.

فراهانی تاکید کرد: بدون شک عدم تحقق ۲۶ درصد از منابع بودجه در بخش درآمد‌ها متاثر از فضای اقتصاد کلان کشور و اثرات تحریم‌ها بر اقتصاد شهری است. این اثر سبب شده تا ما شاهد مازاد عملکرد سه ماهه نخست در بخش غیر نقدی تامین منابع شهرداری باشیم که در برابر آن بخش تحقق منابع نقدی با کسری عملکرد ۲.۹۷۰ میلیارد ریالی مواجه است.

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: شایسته است به منظور اجرای قانون وارائه گزارش‌های شفاف و قابل بحث شهرداری و خزانه دار محترم گزارش‌های خود را به جای ارائه در سطح سر جمع منابع و هزینه مشتمل بر زیر عنوان‌های اصلی منابع و مصارف تهیه و ارائه کنند تا هم اعضاء شورا و هم شهروندان معزز تهرانی بدانند که چه سهمی از منابع حاصل سه ماهه نخست از محل سهم مالیات بر ارزش افزوده یا مازاد تراکم مجاز یا عوارض پسماند تامین شده است و در برابر چه میزان صرف پرداخت حقوق و مزایا، نگهداشت شهر یا پروژه‌های عمرانی و توسعه شهر شده است. مطمئنا ارائه گزارش‌های جامع و تفضیلی حق شورا و شهروندان است و با ارائه گزارش‌های جامع می‌توان درباره اداره مناسب و بهینه مالیه شهری اظهار نظر کرد.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: