تاریخ انتشار: ۱۹:۴۶ - ۲۶ تير ۱۳۹۸
طبق شایعات منتشر شده احتمالاً سال آینده یک گوشی با سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی و با زوم ۱۰x اپتیکال خواهیم دید. هنوز معلوم نشده کدام یک از سازندگان تلفن هوشمند این محصول را می‌سازد.
 رویداد۲۴  کاربر Ice Universe که سابقه‌ای طولانی در افشا کردن اطلاعات مؤثق از سازندگان دارد، شایعه تولید این گوشی را منتشر کرده است. او در توییت خود تصویری از یک گوشی که شباهت زیادی به گلکسی نوت ۱۰ دارد را هم قرار داده.
سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی


در همین رابطه مؤسسه اعتباری «Credit Suisse» هم گزارش جالبی را مارس ۲۰۱۹ (اسفند) منتشر کرده بود که خبر از عرضه گوشی با سنسور ۶۵ مگاپیکسلی در نیمسال دوم ۲۰۱۹ و گوشی دیگری با سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی در سال ۲۰۲۰ می‌داد. شایعه عرضه گوشی ۶۵ مگاپیکسلی تقریباً درست از آب در آمد.

می‌گوییم تقریباً، چون سامسونگ اردیبهشت گذشته از تولید سنسور ۶۴ مگاپیکسلی برای محصولاتش خبر داد و به فاصله کوتاهی بعد از آن Realme از تولید یک گوشی هوشمند با سنسور ۶۴ مگاپیکسلی سامسونگ پرده برداشت. یکی از مدیران ارشد کوالکام هم پیش بینی کرده بود سال ۲۰۱۹ گوشی‌ها به سنسور‌های ۶۴ و ۱۰۰ مگاپیکسلی مجهز خواهند شد.


کدام یک از سازندگان تلفن همراه دست به تولید محصول با این سنسور دیوانه وار خواهند زد؟ هنوز پاسخ قاطعی برای این سؤال یافت نشده، ولی می‌توان حدس‌هایی زد. سنسور ۶۴ مگاپیکسلی که چند خط بالاتر از آن نام بردیم ساخت سامسونگ است.

سامسونگ خبر از عرضه تلفن همراه با بزرگنمایی اپتیکال ۵x داده بود؛ بنابراین گمان می‌رود سامسونگ در حال ساخت یک تلفن هوشمند با این سنسور باشد. البته ظاهراً سونی هم قصد دارد در آینده نزدیک از سنسور ۶۴ مگاپیکسلی خود رونمایی کند.

هنوز هیچ کدام از سازندگان به طور رسمی کار روی تولید سنسور‌های ۱۰۰ مگاپیکسلی یا بیشتر را اعلام نکرده اند. همچنین هنوز خبری از پریسکوپ با بزرگنمایی ۱۰x نشده است.
منبع:
GSM Arena
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: