تاریخ انتشار: ۲۲:۱۰ - ۰۴ مرداد ۱۳۹۸

علت غرق شدن کشتی باری "شباهنگ" چه بود؟

معاون امور دریایی سازمان بنادر گفت: کشتی باری ایرانی شباهنگ‌به علت آبگرفتی دریای خزر دچار سانحه شده و به صورت کامل غرق شد.

علت غرق شدن کشتی باری

رویداد۲۴ جلیل اسلامی معاون امور دریای سازمان بنادر و دریا نوردی، با بیان اینکه کشتی باری شباهنگ صبح امروز از بندر انزلی به سمت بندر ماخاچکالا روسیه در حال حرکت بود، گفت: کشتی شباهنگ حامل حدود هزارتن کاشی صادراتی به مقصد بندر ماخاچکالا روسیه بود که در نزدیکی سواحل جمهوری آذربایجان ( لنکران) دچار سانحه شده و به صورت کامل غرق شد.

وی ادامه داد: طبق آخرین اطلاعات دریافتی متاسفانه کشتی باری شباهنگ به صورت کامل غرق شده است.

اسلامی با بیان اینکه علت سانحه در دست بررسی است اما به نظر می رسد آبگرفتگی باعث غرق شدن شناور شده است، تصریح کرد: بعد از بازگشت پرسنل کشتی شباهنگ که احتمالا تا سه روز آینده است، علت دقیق سانحه در مشخص می شود.

او گفت: خدمه شناور شامل ۲ نفر تبعه هندی و هفت نفر ایرانی بوده اند که توسط بالگردهای اعزامی از مرکز جستجو ونجات کشور آذربایجان نجات داده شده اند.

معاون دریایی سازمان بنادر اظهار کرد: کشتی ایرانی بوده و تحت پرچم ایران بوده و میزان خسارت وارده هنوز مشخص نیست و بعد از بررسی های دقیق اعلام می شود.

این مقام مسئول بیان کرد: این کشتی از نوع فله بر کوچک بوده و صبح امروز پس از بارگیری کالای کاشی از بندر انزلی در ۲۳ کیلومتری بندر لنکران دچار آبگرفتگی شد.

اسلامی گفت: هیچ گونه تصادم و یا برخوردی در این حادثه رخ نداده و به علت آبگرفتگی غرق شده است.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: