تاریخ انتشار: ۱۲:۱۶ - ۰۸ مرداد ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
سخنگوی قوه‌قضاییه:
غلامحسین اسماعیلی گفت: دادگاه کیفری یک استان تهران، محمدعلی نجفی را به اتهام قتل عمد میترا استاد به قصاص محکوم کرد.
محمدعلی نجفی به اعدام محکوم شد
رویداد۲۴ غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه‌قضاییه در نشست خبری امروز خود اظهار کرد: محمدعلی نجفی با حکم دادگاه کیفری استان تهران به اتهام ارتکاب قتل عمد به قصاص محکوم شده است.

هفتم خرداد امسال بود که محمد شهریاری از به قتل رسیدن "میترا استاد" همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران در ساختمانی مسکونی در منطقه سعادت‌آباد تهران خبر داد.

بررسی‌های برای شناسایی قاتل توسط ماموران قضایی و انتظامی ادامه داشت تا اینکه عصر همان روز (هفتم خرداد) نجفی با مراجعه به پلیس آگاهی به قتل همسرش اعتراف کرد.

نهایتاً علی القاصی‌مهر؛ دادستان عمومی و انقلاب تهران از صدور کیفرخواست پرونده نجفی به اتهام قتل عمد، حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز و ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح (غیرفوتی) با تقاضای اولیای دم مبنی بر قصاص خبر داد.

پرونده پس از صدور کیفرخواست به مجتمع دادگاه‌های کیفری یک استان تهران ارسال و برای رسیدگی به شعبه نهم دادگاه کیفری یک به ریاست قاضی کشکولی ارجاع شد که شعبه دادگاه ۱۰ روز به وکلای متهم وقت داد تا پرونده را مطالعه و در صورت وجود نقص یا ایراد اعلام کنند.

وکلای نجفی پرونده او را مورد مطالعه قرار دادند و نهایتاً قاضی کشکولی، پس از برطرف کردن نواقص و ایرادات مورد ادعای وکلای نجفی، ۹ صبح روز شنبه ۲۲ تیر، نخستین جلسه محاکمه او را برگزار کرد.

دادگاه رسیدگی به پرونده نجفی تا سه جلسه برگزار شد و نهایتاً دادگاه در حکم صادره، قتل میترا استاد توسط شهردار سابق تهران را عمدی دانست و او را به قصاص محکوم کرد.
 
منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
0
1
به قصاص محکوم شد درسته.
مینو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
0
0
عالی بود تشکر از قوه قضایه دستمریزاد اگه این روش ادامه پیدا کنه امید هست جامعه ما به سمت جامعه آرمانی و اسلامی حقیقی حرکت کنه جامعه ای که در ان فرقی بین افراد پایین جامعه و بالای آن برای احقاق حق وجود نداشته باشه
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: