تاریخ انتشار: ۰۹:۵۲ - ۰۹ مرداد ۱۳۹۸

اولین حضور همسر فراری حاکم دبی و دادخواست برای حضانت فرزندانش

اولین دادگاه رسیدگی به اختلافات حاکم دبی و همسر فراری‌اش در لندن برگزار شد. همسر حاکم دبی دادخواست مربوط به "حضانت دو فرزندش و حمایت و عدم مزاحمت" از سوی همسرش را تقدیم دادگاه کرد.
اولین حضور همسر فراری حاکم دبی و دادخواست برای حضانت فرزندانش
رویداد۲۴ روزنامه تلگراف انگلیس نوشت که دادگاه خانواده در دادگاه عالی انگلیس برای بررسی پرونده اختلافات محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی و همسرش هیا بنت الحسین سه‌شنبه در لندن برگزار شد.

این روزنامه در ادامه نوشت که همسر حاکم دبی برای اولین بار پس از فرار از دبی رؤیت شد.

طبق این گزارش، دادگاه مذکور به ریاست اندرو مک‌فارلین به مدت دو روز و برای بررسی پرونده حضانت دو فرزندشان (جلیلة ۱۱ ساله و زاید هفت ساله) آغاز شده است.

همسر حاکم دبی و خواهر ناتنی پادشاه اردن از دادگاه انگلیس خواست تا حکم حمایت از یکی از دو فرزندش در برابر "ازدواج اجباری" را صادر کند.

وی همچنین از دادگاه خواست تا یک حکم "عدم مزاحمت" با هدف جلوگیری از آزار و تهدید را صادر کند. مشخص نیست او این حکم را برای چه کسی درخواست کرده است.

شاهزاده هیا با حضور در دیوان عالی انگلیس و ولز همچنین از مقام‌های قضایی درخواست پذیرش حضانت قضایی کرد. این حضانت بدان معناست که در شرایط خاص و در مواردی که نیاز به گرفتن تصمیم مهم است، دادگاه سرپرستی کودک را بر عهده بگیرد.

طبق تعریفات قوانین رسمی انگلیس، درخواست حمایت در برابر ازدواج اجباری در مواردی مفید خواهد بود که شخص مجبور به ازدواج شود و یا به اجبار ازدواج کرده باشد.

در همین راستا، یک مقام در سفارت امارات در لندن در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره جزئیات درخواست همسر حاکم دبی گفته است که دولت این کشور درباره "زندگی خصوصی افراد" اظهار نظر نمی‌کند.
 

 

این درحالی است که نمایندگان حاکم دبی به درخواست‌ها برای اظهار نظر درباره این دادگاه پاسخ ندادند و دفتر رسانه‌ای دولت دبی نیز از اظهارنظر درباره "موضوع ویژه در دادگاه" خودداری کرد.

همچنین قاضی مک فارلین درخواست وکلای حاکم دبی را برای اعمال محدودیت در انتشار برخی جزئیات رد کرد و به رسانه‌ها اجازه داد تا درخواست‌های شاهزاده هیا را منتشر کنند.

این دادگاه همچنین درخواست حاکم دبی از دیوان عالی انگلیس برای بازگرداندن فرزندانش به دبی را بررسی کرد.

قاضی مک فارلین پیش از این تصمیم گرفته بود که فقط خبرنگاران معتبری که با رسانه‌های تحت نظارت دادگاه انگلیس و ولز کار می‌کنند اجازه شرکت در این دادگاه را دارند.

هیا بن حسین به همراه وکیلش در این دادگاه حاضر شد اما حاکم دبی خودش در این جلسه حضور نداشت.

از سوی دیگر، ده‌ها شخص در اعتراض به حاکم دبی در مقابل ساختمان دادگاه تجمع کردند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: