تاریخ انتشار: ۱۷:۰۴ - ۰۹ مرداد ۱۳۹۸

حذف صفرهای پول ملی سلیقه مردم است

معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری با بیان اینکه مصوبه دولت در خصوص "حذف چهار صفر از پول ملی" واقعیت‌گرایی و تبعیت از سلیقه و انتخاب جامعه است، پیش‌بینی کرد که مجلس با لایحه دولت در این خصوص موافقت کند.

حذف صفرهای پول ملی سلیقه مردم است

رویداد۲۴ محمد نهاوندیان، درباره هدف دولت از تصویب طرح حذف چهار صفر از پول ملی اظهار کرد: با توجه به اینکه مبنای بسیاری از تصمیمات باید توجه به عرف جامعه باشد، وقتی که جامعه در گفت‌وگوی روزمره و مبادلات یومیه خود از تومان به عنوان واحد پول ملی استفاده می‌کند و به ۱۰ هزار ریال یک تومان می‌گویند، عملا مبنای پول خود را بر اساس تومان تعیین کرده است.

وی گفت: علت مصوبه دولت در خصوص حذف چهار صفر از پول ملی تبعیت از این وفاق عمومی است که در گفت‌وگوی مردم شکل گرفته است.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: از نظر علمی نیز اینکه ما در نرخ مبادله پول ملی خود با ارزهای بین‌المللی رقم ناچیزی را در اسناد و بانک‌های اطلاعاتی وارد کنیم، طبعا خیلی قابل دفاع نیست؛ بنابراین تصمیم روز چهارشنبه هیات دولت واقعیت گرایی و تبعیت از سلیقه و انتخاب جامعه است.

نهاوندیان همچنین درباره پیش بینی خود از نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص لایحه حذف چهار صفر از پول ملی گفت: قاعدتا در مجلس نیز با این تصمیم دولت موافقت خواهد شد.

هیات دولت در جلسه چهارشنبه نهم مرداد ۱۳۹۸ با کلیات لایحه حذف چهار صفر از پول ملی موافقت کرد.

بر اساس گفته علی ربیعی سخنگوی دولت، قرار است در جلسه آتی هیات وزیران که ۱۳ مرداد برگزار می‌شود رئیس کل بانک مرکزی و وزیر امور اقتصاد و دارایی جزئیات این لایحه را به نظر هیات وزرا برساند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
پیشخوان