تاریخ انتشار: ۱۵:۲۹ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۸
یک فعال صنعت شوینده با اعلام اینکه متأسفانه برخی بخشنامه‌های حوزه تولید منطق کارشناسی ندارد، گفت: چرا آقایان بدون کار کارشناسی بخشنامه‌هایی را صادر می‌کنند که کمر تولید را شکسته است؟!

بخشنامه‌ای که یک‌شبه پدر تولید را درآورد

رویداد۲۴ مصطفی مقدسی، با بیان اینکه ساختار دولت توجهی به مدیریت زمان در بخش تولید ندارد، اظهار داشت: علیرغم تشدید مشکلات در بخش تولید، هنوز درکی از معضلات تولید در ساختار دولت وجود ندارد تا آن‌ها یک تصمیم کارآمد برای حل مشکلات تولیدکنندگان اتخاذ کنند.

وی افزود: واحد‌های تولیدی برای تامین مواد اولیه با موانع مختلفی روبه رو هستند مثلا برای ثبت سفارش واردات مواد اولیه به آن‌ها گفته می‌شود که باید شرکت تجاری باشید، آن‌ها نیز شرکت تجاری را تأسیس کرده، اما چون سابقه طولانی در امر واردات ندارند به آن‌ها مجوز واردات داده نمی‌شود و در نهایت واحد تولیدی به دلیل نبود مواد اولیه مجبور به تعطیلی است.

این تولیدکننده مواد شوینده با اعلام اینکه متأسفانه برخی بخشنامه‌های صادر شده در حوزه تولید هیچ منطق کارشناسی ندارد، گفت: چرا آقایان بدون کار کارشناسی بخشنامه‌هایی را صادر می‌کنند که کمر تولید را شکسته است.

مقدسی با اشاره به سخنان اخیر رهبری درباره ۷۰ خوان تولید تصریح کرد: رهبری به نکته بسیار دقیقی اشاره کرده اند. امروز تولیدکنند‌ها در میان قوانین و مقررات ضد و نقیض سردرگم هستند و همین امر امکان فعالیت را از آن‌ها گرفته است.

نائب رئیس اسبق انجمن صنایع شوینده در بیان یکی از همین بخشنامه‌های یک شبه با اعلام اینکه طی سال‌های گذشته اصلاً پروانه بهره برداری واحد‌های تولیدی برای انجام امور واردات مواد اولیه مورد استناد و استفاده قرار نمی‌گرفت، گفت: به همین دلیل تولیدکنندگان معمولا به بروزرسانی پروانه‌های بهره برداری توجهی نمی‌کردند، اما متأسفانه از اول اردیبهشت امسال یک شبه آقایان تصمیم گرفتند بدون هیچ زیر ساخت و اطلاع به تولیدکنندگان، ملاک واردات را پروانه بهره برداری قرار دهند که این موضوع مشکلات زیادی را برای تولیدکنندگان به وجود آورده است.

این تولیدکننده اضافه کرد: این مشکل عاملی شده تا تعدادی از تولیدکنندگان با عدم ترخیص مواد اولیه خود در گمرکات روبه رو شوند و تعدادی دیگر امکان خرید مواد اولیه برای چرخه فعالیت خود نداشته باشند.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: