درباره حوادث مترو اظهارنظر نمی‌کنم
تاریخ انتشار: ۲۱:۰۴ - ۲۱ مهر ۱۳۹۸
رئیس شورای شهر تهران:
رئیس شورای شهر تهران جزئیات جلسه هم‌اندیشی صبح امروز با اعضای شورای شهر را تشریح کرد.

درباره حوادث مترو اظهارنظر نمی‌کنم

رویداد۲۴ محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران پیش از آغاز جلسه علنی روز یکشنبه شورای شهر تهران با اشاره به جزئیات جلسه هم اندیشی صبح امروز گفت: شورای شهر تهران اسناد پیوست برنامه سوم شهر تهران را در حال بررسی دارد که امیدواریم روز سه شنبه در صحن مطرح شود.

وی ادامه داد: دو ماهی است که اسناد پیوست برنامه سوم به کمیسیون‌ها ارسال شده و نظرات کارشناسی احصاء شده است و اسناد مرتبط با کمیسیون‌های برنامه و بودجه، سلامت، محیط زیست و حمل و نقل و عمران در کمیسیون تلفیق مطرح و اسناد مرتبط با دو مبحث فرهنگی و اجتماعی در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار گرفت. همان طور که می‌دانید تعیین شاخص برای موضوعات فرهنگی اجتماعی سخت است و در برنامه دوم توسعه نیز شاخص‌های این مباحث مشخص نشده بود که خوشبختانه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شاخص‌هایی را مطرح کرد و قرار است صحبت‌های نهایی روز سه شنبه پیش از آغاز صحن شورا در کمیسیون تلفیق مطرح و سپس این اسناد در صحن مطرح شود.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه با بیان اینکه گزارش هیئت اعزامی شورا به کربلا و نجف نیز در جلسه هم اندیشی مورد بررسی قرار گرفت، قرار بود بنده به عنوان رئیس شورا به این سفر بروم، اما چون پیش از این من این سفر را انجام داده و آقای امینی نیز ابراز علاقه مندی کرده بود که به این سفر برود، قرار شد من و آقای امینی با هم به کربلا برویم که مورد مخالفت هیئت رئیسه قرار گرفت و اعلام شد نمی‌توان هم رئیس و هم نائب رئیس در سفر باشند.

به گفته هاشمی، نایب رئیس شورا بازدید‌هایی از موکب‌های شهرداری در نجف و کربلا انجام داده و دیدار‌هایی نیز در کوفه و نجف داشته اند و قرار است گزارشی در صحن شورا داده شود.

رئیس شورای شهر در ادامه با اشاره به اینکه در جلسه امروز هم اندیشی به موضوع سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران نیز پرداخته شد، گفت: همان طور که می‌دانید اوحدی از ریاست این سازمان کناره گرفته و اعضای شورا معتقد بودند نظرات آن‌ها در جلسه هیئت امنا به خوبی منتقل نشده که من از خودم دفاع کرده و اعلام کردم نظرات به خوبی منتقل شده است.

وی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص وضعیت مترو و اعتراضات روز گذشته کارکنان مترو گفت: امیدوارم در این خصوص از من نظر نخواهید، گزارش این موضوع به من رسیده است، اما در خصوص آن اتفاقات صحبت نمی‌کنم.

هاشمی با بیان اینکه دخالت من در مسائل مترو باعث سوءمدیریت می‌شود، گفت: در این مدت تلاش کردم چه مثبت و چه منفی در خصوص مترو اظهارنظری نکنم، اما این رؤیا را دارم تی بی ام‌هایی که در حال حاضر فعالیت نمی‌کنند، فعال شوند و تجهیزات برای ساخت واگن به کارخانه واگن سازی منتقل شود. رؤیای من تحقق واگن‌های موردنیاز مترو است.

وی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص اینکه هزینه حفر یک متر تونل چقدر است، گفت: در زمان ما ۱۰ میلیارد تومان بود، اما به نظر می‌آید در حال حاضر ۴۰ تا ۷۰ میلیارد تومان است.

هاشمی ادامه داد: یکی از دستگاه‌های تی بی ام ما از تهران خارج شده که دستگاه غیرفعال است و یک دستگاه نیز در شهرری در حال حفر تونل است، بنابراین آن اظهارنظری که گفته می‌شد ما یک متر تونل حفر نکرده ایم درست نیست و ما در شهر ری تونل حفر کرده ایم.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: