تاریخ انتشار: ۱۱:۰۶ - ۰۱ آبان ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۴ نظر
براساس قوانین تازه مصوب مجلس، زندان برای مهریه ممنوع می‌شود و همچنین با اضافه شدن بند اکراه به بند‌هایی که حق طلاق را به زنان می‌داد، راه طلاق گرفتن زنان سهل‌تر می‌شود.
زندان برای مهریه ممنوع شد
رویداد۲۴ حسن نوروزی نماینده مجلس با اشاره به این موضوع گفت که در قوانین مصوب خود پشتوانه کیفری را از طلاق برداشته ایم یعنی زندان به خاطر مهریه ممنوع.

او در گفت و گویی با اشاره به تغییرات دیگری در زمینه طلاق گفت: خانم می‌خواهد طلاق بگیرد، اگر مرد مال دارد، خانم بر اساس قانون مصوب ۹۲ به اداره ثبت می‌رود و جلوی اموال او را می‌گیرد یا به دادگاه حقوقی مراجعه می‌کند نه کیفری.

او با اشاره به اینکه «از آن طرف آقایان نه مهریه می‌دهند نه طلاق می‌دهند» گفت: ما به بند‌های ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی درمورد شرایط طلاق، حالت «اکراه» را اضافه کرده ایم یعنی اگر طرفین از هم اکراه دارند، با تشخیص دادگاه حکم طلاق صادر می‌شود. به بیان دیگر حق طلاق زنان را آزاد کردیم.
 
تعداد بازدید : 1026
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۱
3
1
سلام
با توجه به حرمت شرعی طلا برای مردان، لطفا از تصویر دو حلقه طلایی رنگ برای نشان دادن مفهوم ازدواج و طلاق استفاده نکنید
سپاس
مهتا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
0
4
بهتره قبل از اینکه یه خبر رو تیتر کنید از جزئیات دقیق اون مطلع بشین بعد خبرو ببرین رو خروجی...بیخودی مردمو گمراه نکنید زندان برای عدم پرداخت مهریه به طور کلی برداشته نشده..فقط کمی قوانین اصلاح شده...الان عده ای فکر میکنن اگه ازدواج کنن مهریه ببندن بعدم زندان که نداره کی داده کی گرفته..بعد به عقوبت بدی دچار میشن..
م اف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
2
4
این چه وضعشه ۰۰ بااین قانون دیگه کسی ازدواج نمیکنه ۰۰چرا همه چیز به نفع خانمهاست مگر آقا یون حق زندگی ندارند ۰۰هر چی بیشتر به این خانمها امتیاز بدین باز یک چیز دیگه میخوان۰۰ کشور و خانواده وامنیت مملکت رو دارند به هم میزنند هر روز یک بهانه ی۰۰۰۰ به خاطر زیاده خواهی بعضی از خانمها تحکیم خانواده دارد از هم متلاشی میشود و۰۰۰۰۰
در دین اسلام مرد جای خود و زن هم جای خود را دارند وهر کدام وظایف خود را دارند۰۰حالا هر روز بیاین قانون رو عوض کنید دین را چکار میکنید قانون ما خدا اسلام وقران وائمه اطهاراست و هر چه فرمودند آن درست است و همه زن ومرد باید از آن پیروی کنند درقرآن حق تعالی فرموده مهریه برای زن و حق طلاق با مرد است۰اگر در زندگیمون همه از دینمون وامامان مون پیروی کنیم دیگه این مشکلات رو نخواهیم داشت که هر روز بخواهیم قانون رو اصلاح کنیم۰باتشکر
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
0
1
مهریه شده کاسبی هیچ جای دنیا زندانی مهریه نداریم. حق طلاق را بدین به زن ها مثل همه دنیا.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار