تاریخ انتشار: ۰۹:۴۱ - ۰۲ آبان ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۳ نظر
ذوالقدر:
یک عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «مهریه نوعی دین است»، گفت که ممنوعیت زندان برای مهریه نباید مانع پرداخت مهریه شود.
 زندان برای مهریه
رویداد۲۴  سیده فاطمه ذوالقدر با اشاره به انتشار اخباری در خصوص طرح «ممنوعیت زندان برای مهریه» گفت: این موضوع صرفاً در حد یک طرح در مجلس مطرح شده و فراکسیون زنان مجلس قطعا این موضوع و نقاط قوت و ضعف آن را با حضور کارشناسان بررسی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه «فراکسیون زنان مجلس با درنظر گرفتن حق طلاق برای زنان موافق هستند»، اضافه کرد: مهریه نوعی دین است و نمی‌توان مجازات زندان برای پرداخت مهریه را برداشت، البته در صورت ثبوت اعسار، مهریه باید تعدیل و تقسیط شود، اما ممنوعیت زندان برای مهریه هم نباید مانع پرداخت مهریه شود.

ذوالقدر در پایان با بیان اینکه «مجازات‌های فعلی برای عدم پرداخت مهریه در حال حاضر جنبه بازدارندگی دارد و حذف آن بسیاری از زنان را دچار مشکل می‌کند»، تاکید کرد که طرح ممنوعیت زندان برای مهریه هنوز به تصویب نهایی کمیسیون قضایی و یا صحن مجلس نرسیده است.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
0
1
میشود حالا ببینید
بدون نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
0
1
خانم ذوالقدر ممنون برای حمایت و تلاشتون ولی پروندههای مطالبه مهریه ای که 4 سال هست تو دادگاه عنوز قاضی رای قطعی صادر نمی کند پرونده ای که به وصوح در ان سرکشی و گردن کلفتی مرد رو می بیند گویا دست قاضی هم بسته هست و رایی صادر نمی کند چرا بعد 4 سال به نتیجه قطعی در حد تقسیط هم. کاری انجام نمی دهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
0
0
همین الانم مهریه رو نمیدن معدودن زنهایی که تونستن بگیرن
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: