کره شمالی درخواست کره جنوبی برای مذاکره را رد کرد
تاریخ انتشار: ۲۰:۱۷ - ۰۷ آبان ۱۳۹۸
کره شمالی درخواست رسمی کره جنوبی برای برگزاری مذاکرات سطح کاری میان دو کشور برای رسیدگی به اختلافات دوجانبه را رد کرد. وزارت وحدت کره جنوبی امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که کره شمالی حاضر به گفتگو و مذاکره نیست، اما ما همچنان اصرار می‌ورزیم که چنین کاری صورت گیرد و دست از تلاش‌ها بر نمی‌داریم.

رویداد۲۴  خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی روز سه شنبه گزارش کرد درخواست گفتگو‌های کاری روز دوشنبه به کره شمالی داده شده بود که مورد موافقت این کشور قرار نگرفته است.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دستور داده است همه بنا‌های تاسیس شده کره جنوبی در منطقه کوهستانی کومگانگ که یک محل گردشگری در کره شمالی است، تخریب شود به دنبال این دستور کره جنوبی خواستار برگزاری گفتگو‌هایی درباره جلوگیری از چنین اقدامی شد که مورد موافقت کره شمالی قرار نگرفته است.

وزارت وحدت کره جنوبی امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که کره شمالی حاضر به گفتگو و مذاکره نیست، اما ما همچنان اصرار می‌ورزیم که چنین کاری صورت گیرد و دست از تلاش‌ها بر نمی‌داریم.

کره شمالی تاکید کرده است بجای اینکه چنین گفتگو‌های کاری برگزار شود، دو کشور می‌توانند اسناد ذی ربط را برای یکدیگر ارسال کنند.

تارنمای یوری میزوکاری روز سه شنبه در گزارش خود از کره شمالی آورد که کره جنوبی نباید برای حل و فصل مسایل شبه جزیره کره و موضوعات مرتبط با دو کشور از بیگانگان کمک بگیرد.

گزارش خاطر نشان می‌کند که درخواست‌هایی از این دست تنها می‌تواند باعث مخدوش شدن روابط دو کره شود و برای کره جنوبی سودی نخواهد داشت.

روزنامه میاری کره شمالی هم از اینکه «مون جائه این» رییس جمهوری کره جنوبی در روز‌های گذشته با شماری از دیپلمات‌های کشور‌های دیگر دیدار کرده و خواستار کمک آن‌ها برای حل و فصل اختلافات در شبه جزیره کره شده، انتقاد کرده است.

این انتقاد‌ها پس از آن شدت می‌گیرد که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دستور تخریب همه تاسیسات در منطقه گردشگری کوهستانی کومکانگ این کشور را داده که کره جنوبی آن‌ها را بنا کرده است.

کره جنوبی روز دوشنبه اعلام کرد به دلیل صدور چنین دستوری خواستار برگزاری نشست کاری دو کره شده است تا این موضوع مورد بررسی و رایزنی بیشتری از سوی دو طرف قرار گیرد.

کره شمالی تاکید کرده است که اگر قرار باشد اختلافات دو کشور حل و فصل شود، فقط به دست آن‌ها میسر خواهد بود و وابستگی به بیگانگان برای شبه جزیره کره نتیجه نمی‌دهد.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: