تاریخ انتشار: ۱۳:۵۰ - ۰۹ آبان ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
ارتش آمریکا اولین تصاویر ویدئویی از عملیات کشته شدن ابوبکر بغدادی رهبر داعش در شمال سوریه را منتشر کرد.

اولین فیلم از لحظه کشته شدن ابوبکر بغدادی

رویداد۲۴ تصاویر برفکی کشته شدن ابوبکر بغدادی نیرو‌های آمریکایی را درحال نزدیک شدن به مجتمعی که ابوبکر البغدادی در آن مخفی شده بود نشان می‌دهد.

بنا به گفته مسئولان آمریکایی، البغدادی به داخل تونلی زیر مجتمع گریخت و با یک جلیقه انفجاری خودکشی کرد. این مجتمع دقایقی بعد از آن عملیات با پرتاب موشک‌هایی از هواپیما با خاک یکسان شد.

ژنرال کنت مک‌کنزی فرمانده سنتکام (فرماندهی مرکزی آمریکا) گفت که دو کودک همراه البغدادی در تونل جان باختند. قبلا شمار این کودکان سه نفر گزارش شده بود.


بیشتر بخوانید: عبدالله قرداش جانشین ابوبکر بغدادی کیست؟ / آینده داعش در دست زندانیان!


به گزارش بی‌بی‌سی گفت نمی‌تواند روایت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، که گفته البغدادی درحال ضجه و گریه کشته شد را تایید کند.

ژنرال مک‌کنزی گفت "این مشاهدات قابل تصدیق من از ماجراست. نمی‌توانم نکته دیگری را درباره آخرین لحظات زندگی او تایید کنم. راهی نیست که قادر به این کار باشم. "

فرمانده سنتکام در کنفرانسی خبری گفت: "او همراه دو کودک به داخل تونلی خزید و درحالی که افرادش در مجتمع ماندند خود را منفجر کرد. با این رفتار خودتان می‌توانید استنباط کنید که او چگونه آدمی بود. چهار زن - که جلیقه انفجاری پوشیده بودند - و یک مرد در مجتمع کشته شدند. "

به گفته او شمار نامعلومی از همدستان البغدادی بعد از آتش گشودن به سوی هلی کوپتر ارتش آمریکا کشته شدند.

او افزود: "می خواهم روشن کنم که علیرغم فشار زیاد و ماهیت پرسر و صدای این یورش، از هیچ تلاشی برای پرهیز از مرگ غیرنظامیان و حفاظت از کودکانی که گمان می‌کردیم شاید در مجتمع باشند فروگذار نشد. "

ژنرال مک‌کنزی تایید کرد که هویت رهبر داعش با کمک دی‌ان‌ای تایید شده است و افزود که نمونه‌هایی از دی‌ان‌ای او از زمان بازداشتش در سال ۲۰۰۴ در عراق وجود داشت.

او گفت بقایای جسد البغدادی برای شناسایی به پایگاهی که حمله از آن انجام شده بود منتقل و بعد ظرف ۲۴ ساعت "براساس قوانین مناقشه مسلحانه" در دریا دفن شد.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
0
0
تونلش كو پس؟
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: