تاریخ انتشار: ۱۱:۱۶ - ۱۳ آبان ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۴ نظر
محمدمهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: از کسانی که می‌خواهند در خصوص ترویج ازدواج دوم فرهنگ‌سازی یا کمک کنند، خواهش می‌کنم که این هزینه را به خیرین ازدواج بدهند.

چند همسری

رویداد۲۴ محمدمهدی تندگویان با بیان این که در حال حاضر ازدواج جوانان و شکل‌گیری آن جزو اولویت‌های اصلی کشور است، گفت: این در حالی است که آمار ازدواج اول برای جوانان نیز نه‌تن‌ها در حال کاهش است بلکه به دنبال مشکلات موجود شاهد افزایش سن ازدواج آن‌ها نیز هستیم.

او با اشاره به گسترش برخی از تبلیغات در فضای مجازی برای ترویج ازدواج دوم افزود: بنابراین وقتی با مشکل اساسی‌تری روبه‌رو هستیم، مطرح کردن این موضوع نمی‌تواند جزو اولویت‌های ما قرار بگیرد. از سوی دیگر کشور ما کشوری نیست که از لحاظ ساختار جنسیتی دچار مشکل باشد و نیاز داشته باشیم تا موضوع ازدواج دختران یا زنان دچار تجرد قطعی را مطرح کنیم.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به این که در حال حاضر در کشور بین جمعیت زنان و مردان تناسب برقرار است و در مرحله بحران نیستیم تا این موضوع را مطرح کنیم، اظهار کرد: اگر هم قرار است این اتفاق ترویج شود، بهتر است در مورد ازدواج مجدد برای کسانی که توانایی این را دارند که با زن سرپرست خانواری که سن بالایی دارد و گرفتار نگهداری فرزندانش است، ترویج شود. همچنین این ازدواج باید مشروط بر رعایت تمام حقوق همسر اول و با رضایت قانونی و ثبت شده وی باشد، اما این موضوع برای بانوان و دخترانی که در آستانه ازدواج اول قرار دارند صدق نمی‌کند و توصیه نیز نمی‌شود؛ چراکه این موضوع به بافت جمعیتی کشور برای ازدواج پسران جوان آسیب می‌رساند.

تندگویان با تاکید بر این که اولویت ما در حال حاضر ازدواج جوانان است، ادامه داد: شرایط فعلی فرهنگ ما چنین موضوعاتی را نمی‌پذیرد و ترویج چنین موضوعاتی نیز جوابگو نیست. جامعه فعلی ما با موضوعات مختلف فرهنگی، مسائل اقتصادی و آسیب‌های اجتماعی موجود این فرهنگ را نمی‌پذیرد. هنوز نتوانسته‌ایم برای موضوع ازدواج ساماندهی مناسبی داشته باشیم که حالا بخواهیم روی مدل‌های مختلف ازدواج بحث کنیم.

او ادامه داد: از کسانی که می‌خواهند در خصوص ترویج ازدواج دوم فرهنگ‌سازی یا کمک کنند، خواهش می‌کنم که این هزینه را به خیرین ازدواج بدهند تا جوانان کشور که دچار موانع اساسی در امر ازدواج هستند، مشکلاتشان حل شود. باید در مورد این موضوعات مدیریت منابع فرهنگی داشته باشیم و بر این اساس اولویت ما فرهنگ‌سازی برای ازدواج جوانان است و این هزینه‌ها باید روی این موضوع متمرکز شود تا آمار ازدواج جوانان افزایش یابد.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
0
2
فاتحه...
سعید حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
1
0
دقیق مانند کلام شیطان بود


شما و وزارت جوانان ، فی نفسه ، مسئول تمااااام این معظلات هستید
لطفا با فرار رو به جلو دیگران را متهم نکنید
ما حواسمان هست که گول نخوریم...

تعدد زوجات ، در حقیقت یک شیشه دارویی است که برای برخی دردهای جامعه ، درمان محسوب میشود

شما اگر نمیخواهید این حقیقت را بپذیرید ( مثل خیییلی چیزهای درست دیگری که انکار میکنید) ؛
لطفا تخطئه نفرمایید

والسلام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
شیشه دارو نیست بلکه بسته ی تریاک است که درد اصلی فراموش بشود درد جامعه مشکلات فرهنگی و اقتصادی جوانان است که مانع ازدواج آنهاست ازدواج درست و عرفی
ملیحه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
0
0
نگران نباش با این هوش وزکاوت تو گول نمیخوری! شیشه دارو ؟! کی گفته چند همسری داروعه تو جامعه ای که خرج یکی رو ندارن توش موندن. ثانیا مطمعن باش با این طرح بنیان خانواده ها از هم میپاشه هیچ زن باغیرت ایرانی اجازه همچین هوسرانی وگستاخی به شوهرش نمیده. مگر اینکه چند شوهری رایج بشه!!!
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: