تاریخ انتشار: ۱۱:۰۵ - ۱۹ آبان ۱۳۹۸
لژیونر ایرانی باشگاه برایتون انگلیس روز‌های خوبی را پشت سر نمی‌گذارد. او حالا جایگاهش را هم در رده باشگاهی و هم در رده ملی از دست داده است.
علیرضا جهانبخش
رویداد۲۴ زمان زیادی از روز‌هایی نمی‌گذرد که علیرضا جهانبخش مایه فخر و مباهات فوتبال ایران بود. درخشش فوق العاده او در لیگ هلند که منجر به آقای گلی او شد، زمینه را برای انتقالی بزرگ فراهم کرد. جهانبخش که در اوج جوانی تجربه بازی در جام جهانی ۲۰۱۴ را تجربه کرده بود، حالا با پیشنهادی جذاب از لیگ برتر انگلیس مواجه شده بود. پیشنهادی که نه گفتن به آن تقریبا غیرممکن بود و در نهایت علیرضا را راهی برایتون کرد. اوضاع در برایتون چندان بد نبود.
 
جهانبخش کم کم به به ترکیب اصلی تیم اضافه شد و علی رغم این که نتوانسته بود درخشش زمان حضورش در آلکمار را تکرار کند، با این حال اعتماد مربی را پشت خود داشت و توانست بازی‌های زیادی را در ترکیب تیمش به میدان برود و حضور در مقابل بزرگان لیگ جزیره را تجربه کند.

در فصل جدید، اما اوضاع برای جهانبخش اصلا خوب پیش نرفت. سرمربی جدید برایتون گویا چندان به بازی ستاره ایرانی اعتقاد نداشت. جهانبخش که از مهره‌های اصلی تیم کی روش در جام جهانی ۲۰۱۸ بود، در تفکرات سرمربی تیم باشگاهی اش جایگاه چندانی نداشت و حتی قرار گرفتن در لیست ۱۸ نفره برایتون هم برای او به حسرت تبدیل شده بود. اتفاقی که در نهایت تیم ملی را هم از او گرفت.
 
بازی نکردن با لباس برایتون بهترین بهانه برای مارک ویلموتس بود که نام علیرضا جهانبخش را در فهرست خود ننویسد. ویلموتس در اردوی قبلی تیم ملی برای دو دیدار مقابل کامبوج و بحرین هم جهانبخش را دعوت نکرد و حالا برای دیدار حساس برای عراق باز هم روی نام یکی از سرشناس‌ترین بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران قلم قرمز کشیده است.

 

 

 

منبع: خبرآنلاین
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: