وجود ۴۰ هزار مدرسه نیمه کاره در کشور/ فقر فضای آموزشی در تهران
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۱ - ۲۸ آبان ۱۳۹۸
وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد:
وزیر آموزش و پرورش در حاشیه همایش ملی بانوان و خانواده خیرین مدرسه ساز کشور گفت: ۴۰ هزار مدرسه نیمه کاره در کشور داریم که اولویت آموزش و پرورش تکمیل آن است.
مدارس  نیمه کاره
رویداد۲۴  صبح امروز همایش ملی بانوان و خانواده خیرین مدرسه ساز کشور با حضور وزیر آموزش و پرورش، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، مهرالله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور و معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، خدیجه نیزاری رئیس شورای بانوان خیرین مدرسه ساز کشور در محل هتل پارسیان آزادی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران درباره کمبود فضای آموزشی کشور خصوصا در مناطق کمتر برخوردار مانند استان سیستان و بلوچستان سخن گفت و درباره اهمیت خیرین در حوزه مدرسه سازی صحبت کرد و گفت: اکنون اولویت اصلی ما در تامین فضای آموزشی تکمیل ۴۰ هزار کلاس درس نیمه کار در کشور است.

وی با بیان اینکه حدود ۳۰ درصد مدارس کشور نیازمند مقاوم‌سازی یا بازسازی و تخریب هستند، گفت: در سال‌های گذشته به دلیل اینکه آموزش و پرورش هدفش این بود که در تمام مناطق کشور فرصت‌های آموزشی را توسعه دهد، مدارسی ساخت که تعداد دانش آموزان آن مدارس بسیار کم است. این در حالی است که در بسیاری مکان‌ها مثل حاشیه شهر‌ها کمبود فضای آموزشی داریم و در یک کلاس ۴۰ دانش آموز است.

وی بیان کرد: خیرین اعلام کردند ظرف دو سال ۵ هزار میلیارد تومان برای مدرسه سازی تعهد می‌کنند و دولت هم به اندازه آن اعتبار اختصاص دهد و دولت هم قول داده است که متناسب با اعتباری که خیرین گذاشتند، اعتبار در نظر بگیرد.

وزیر آموزش و پرورش درباره وضعیت فضای آموزشی استان تهران، گفت: استان تهران جزو استان‌هایی است که از نظر فضای آموزشی وضعیت خوبی ندارد در برخی مناطق مثل منطقه ۲۲ تهران، به رغم توسعه‌ای که پیدا کرده، پیش‌بینی فضای آموزشی مناسب نشده است؛ در حواشی و مرکز تهران نیازمند به فضای آموزشی هستیم.

حاجی میرزایی اظهار کرد: متوسط سرانه فضای آموزشی در کشور ۵.۲ مترمربع است و استاندارد آن ۸.۲ مترمربع است و تهران زیر ۵.۲ مترمربع است و باید این فاصله پر شود.
منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: