خانوار ۲ نفره‌ای که یارانه ۵ نفره گرفت!
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۳ - ۰۳ آذر ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
یکی از شهروندان تهرانی اعلام کرد که برای خانوار 2 نفره‌اش یارانه بنزینی 5 نفره واریز شده است.

یارانه نقدی

رویداد۲۴ وی گفته است که طبق پیامک واریزی که به حسابش صورت گرفته یارانه 5 نفره یعنی 205 هزار تومان دریافت کرده است در حالی که عائله‌اش 2 نفره محسوب می‌شود.

این فرد عنوان کرد: که سه فرزند دارد که سال‌هاست ازدواج کرده‌اند و خودشان یارانه نقدی جداگانه دریافت می‌کنند و در حال حاضر 2 نفر هستند اما یارانه بنزینی بیشتر از خانوار خود را دریافت کرده است.

وی می‌گوید برای یکی از همکارنش نیز که خانوار سه نفر دارد یارانه بنزینی 5 نفره واریز شده است.

در صورت صحت چنین موضوع مسئولان باید پاسخ دهند علت این مشکل و اختلال کجاست. آیا سامانه‌ها و اطلاعات شهروندان به درستی صحت سنجی شده است؟


بیشتر بخوانید: پرداخت یارانه به ۶۰ میلیون نفر یعنی جامعه دو قطبی شده؛ اکثریتی ندار و اقلیتی دارا و طبقه متوسطی که دیگر وجود ندارد


علاوه بر این تعداد زیادی از مردم  از دریافت نکردن یارانه شکایت دارند و معتقدند شیوه‌های دقیقی برای سنجش توانگری مالی افراد مورد استفاده قرار نگرفته است و افرادی که استحقاق دریافت یارانه بنزینی را داشته‌اند از آن محروم مانده‌اند.

رضا یکی از مخاطبان خبرگزاری فارس در پیامی عنوان کرده است: «همینقدر بگم که مادر بزرگ من تحت پوشش کمیته امداد هستن و براشون واریز نشده ، ایشون خط موبایل هم به نام خودشون ندارن که توسط این سامانه ثبت نام بشن ، الان دقیقا باید چیکار کنن؟»

فرد دیگری به نام محسن سپاهان در نظری ذیل اخبار یارانه بنزینی گفته است: «در ارگان ما نیروهای رسمی همه دریافت کردن ولی ما نیروهای قراردادی و شرکتی هیچکدام دریافت نکردیم. جالبه همینجوری هم حقوق و مزایای ما یک سوم رسمی هاست.»

هرچند این اظهارات و نظرات افراد نمی‌تواند مبنای منطقی و واقعی از عملکرد اجرای طرح معیشت و حذف سه دهک بالای درآمدی باشد اما نیاز است که مسئولان نسبت به این موضوع شفاف سازی کنند.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
0
0
یارانه بهزیستی ها من چند نفر بلدم یک نفره هستند که 5 نفره از طرف بهزیستی برای آنها واریز می شود
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: