نام و آدرس مشتریان «وان پلاس» فاش شد
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۰ - ۰۴ آذر ۱۳۹۸
شرکت چینی «وان پلاس» فاش کرده اطلاعات برخی کاربرانش از جمله نام، شماره تماس و آدرس پستی آن‌ها به دلیل یک شکاف امنیتی فاش شده است.

اخبار تکنولوژی

  رویداد۲۴  شرکت چینی وان پلاس اعلام کرده اطلاعات مشتریانش دوباره فاش شده است. این تولید کننده موبایل اعلام کرده اطلاعات کاربران از جمله نام، شماره تماس، ایمیل و آدرس پستی برخی سفارش‌های آنان فاش شده است. با این وجود اطلاعاتی مانند اطلاعات پرداخت، پسورد و حساب‌های کاربری افراد محفوظ مانده است.

البته این شرکت چینی به طور دقیق اعلام نکرده اطلاعات چه تعداد از کاربران فاش شده است. البته وان پلاس ایمیل‌هایی برای کاربرانی ارسال کرده که اطلاعاتشان فاش شده است.

به نظر می‌رسد شکاف امنیتی و افشای اطلاعات کاربران در وب سایت رسمی این شرکت اتفاق افتاده است. اما وان پلاس به کاربران خود اعلام کرده وب سایت را به طور کامل بررسی کرده تا هیچ گونه شکاف امنیتی مشابهی وجود نداشته باشد. البته این شرکت به کاربران خود هشدار داده احتمالا کاربرانی که اطلاعات آن‌ها هک شده با حجم ایمیل‌های ناخواسته (Spam) و فیشینگ روبرو شوند.
 

بیشتر بخوانید:این نخستین باری نیست که وان پلاس دچار شکاف امنیتی شده است. در ژانویه سال گذشته اطلاعات کارت‌های اعتباری حدود ۴۰ هزار مشتری این شرکت فاش شد.


خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: