تاریخ انتشار: ۱۲:۲۴ - ۱۲ آذر ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۴۴ نظر
گزارش رویداد۲۴ از چهره هفته؛

لیلا واثقی؛ فرمانداری که دستور تیر صادر کرد، کیست؟/ در قلعه حسن خان چه گذشت؟

لیلا واثقی فرماندار قلعه حسن خان در پی اعتراضات به افزایش قیمت بنزین، در مصاحبه‌ای گفته دستور تیر صادر کرده است. سخنان او موجی از واکنش‌ها را به همراه داشته است.

لیلا واثقی فرماندار قلعه رودخان

رویداد۲۴ نام لیلا واثقی این روزها زیاد در فضای مجازی شنیده می‌شود. البته کاربران زیاد از او دل خوشی ندارند؛ چه آنکه او دستور شلیک به معترضانی که قصد ورود به فرمانداری شهر قدس (قلعه حسن خان) را داشتند صادر کرده است. حامیان او گفته‌اند اقدامش درست بوده و منتقدان او، سخنانش را نوعی اعتراف تلقی کردند و گفتند به خاطر صدور فرمان تیر به معترضان باید محاکمه شود. البته برخی نیز نوشتند او به خاطر هراسش چنین فرمانی صادر کرده است؛ اگرنه قرار نبوده نیروهای کشور خارجی او را به اسارت ببرند که او این چنین فرمانی صادر کرده است.

لیلا واثقی درباره اتفاقات آن روز می‌گوید دوبار به مردم در این مورد هشدار داده بود که احتمال تیراندازی است. «معترضان در را شکستند و وارد شدند. سینه سپر می‌کردند و می‌گفتند اگر می‌توانید ما را بزنید. چون می‌دانستند نیروی انتظامی دستور شلیک ندارد. به نیروی انتظامی دستور دادم به هر کس که وارد ساختمان فرمانداری شد شلیک کند.»

واثقی البته تاکید دارد بعد از تیر هوایی، معترضین صحنه را ترک کردند با این حال قسمت دوم صحبت‌های او در فضای مجازی شنیده نشد.

 

کامبیز نوروزی حقوقدان می‌گوید: «خانم لیلا واثقی با صداقت گفته دستور تیر صادر کرده اما در اظهارات او تبختر و خوی خشونت دیده می‌شود و باید از این اتفاق تحقیق و تفحص کرد تا مشخص شود نتیجه دستور تیر چه بوده، آیا کسی به خاطر این دستور کشته شده و اینکه آیا بدون صدور فرمان آتش امکان حراست از ساختمان فرمانداری نبود؟»

نوروزی بر پایه سخنان لیلا واثقی که گفته «ماموران حفاظت فرمانداری برای حفاظت از شهرداری رفته بودند» به این نتیجه رسیده که «اگر آنها در محل فرمانداری بودند، قادر به مهار مهاجمان بودند و با رفتاری اصولی و حرفه‌ای نیازی به شلیک گلوله نبود.»

او می‌گوید بعد از اینکه خبر حمله را شنیده به مقر سپاه رفته و بعد از چند ساعت به فرمانداری بازگشته و از ساعت ۵ تا ۹ در ساختمان سپاه حضور داشته و در این مدت، معترضین بیشتر اموال شهرداری را سرقت کردند.

برخی فعالان سیاسی معتقدند ترک کردن فرمانداری توسط فرماندار معنای خوبی ندارد و به معنای سقوط شهر است. برخی دیگر گفته‌اند «قرار نبوده کسی ساختمان ریاست جمهوری را فتح کند که دستور تیر صادر شده است.»

کاربری نوشته «جوری می‌گوید فرمان تیر صادر کردم انگار قشون خارجی به ایران حمله کرده و با فتح فرمانداری، نپام سرنگون می‌شود. وقتی متخصص فیزیک با رانت به پستی منصوب می‌شود که اصول امنیت را نمی‌داند، نتیجه‌ای این می‌شود که به صراحت بگوید فرمان تیر صادر کردم.»

احسان مازندرانی روزنامه نگار در توییتی نوشته «معتقدم فرماندار شهر قدس را نه بخاطر دستوری که ادعا می‌کند صادر کرده بلکه برای EQ حداقلی و عدم صلاحیت مدیریتی باید برکنار کرد. کسی که نمی‌داند در مقابل دوربین چه بگوید حتی اگر آنچه کرده در فهرست وظایفش باشد، فاقد هوش هیجانی کافی است. رییس شورای تامین نباید خنگ باشد!»

یکی از کاربران درباره تخصص لیلا واثقی نوشته و گفته «او برادرزاده یکی از فرماندهان نظامی بوده که به خاطر این روابط خانوادگی به این پست منصوب شده اگرنه مشخص است که تخصص فیزیک مناسب پست سیاسی، امنیتی، اقتصادی و اجتماعی فرمانداری نیست.» 

محمودی شاه نشین نماینده مجلس درباره تخریب‌های شهر قدس می‌گوید «ساختمان شهرداری شهر قدس تغییر کرده و شهرداری از ساختمانی دیگری خدمات می‌دهد فرمانداری به جای خود برگشته چون تخریب ساختمان فرمانداری جزئی بوده، تنها مشکل در شهر قدس از بین رفتن مرکز دیالیز امام علی است که روزانه حداقل ۷۵ نفر در سه شیفت دیالیز می‌شدند این مکان به حدی تخریب شده که امکان جایگزینی برای آن نیست. باید هر چه سریع‌تر مکان دیگری در نظر گرفته شود.»

به گزارش رویداد۲۴ بر اساس قانون فرماندار نمایندۀ اول دولت در شهرستان است و به این عنوان بر تمام ادارات کشوری محل مأموریت خود به جز دادگاه‌ها و امور نظامی نظارت عالیه دارد. از طرفی برقراری امنیت و حفظ نظم عمومی شهرستان از وظایف فرماندار است و نیرو‌های انتظامی که تابع وزارت کشور هستند، مکلفند دستور فرمانداری را اجرا کنند.

البته گزارش‌های متعددی از اختلاف میان فرمانداران دولت روحانی و البته بیشتر دولت خاتمی با فرماندهان نیروی انتظامی و سپاه منتشر شده، اما لااقل قانون این اجازه را به فرماندار می‌دهد که از امنیت شهر دفاع کند. البته عموم ساختمان‌های فرمانداری در زمان عادی، توسط نیرو‌های امنیتی محافظت نمی‌شوند. با این حال در شرایط خاص امنیتی، وظیفه حفظ امنیت آن با نیروی انتظامی است.

لیلا واثقی فرماندار قلعه رودخان

 

لیلا واثقی کیست؟

 

لیلا واثقی حالا مشهورترین فرماندار ایران است. با وجود اینکه زنان در ایران به سختی در مسئولیت‌هایی مثل فرمانداری قرار می‌گیرند، اما واثقی با مدرک تحصیلی فیزیک توانست یکی از معدود فرمانداران زن در ایران باشد.

اولین فرماندار زن استان تهران سوابقی همچون مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی، مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری مازندران و همچنین معاونت توسعه و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان شهریار را پس از حضور محسنی بندپی به عنوان استاندار تهران در کارنامه خود دارد.

زمانی که وی به عنوان فرماندار شهر قدس انتخاب شد، بعضی چهره‌های اصلاح طلب و حامی حقوق زنان از این انتصاب دفاع کردند؛ از جمله معصومه ابتکار که وظیفه خود را در دولت دوم روحانی، افزایش حضور زنان در عرصه مدیریتی تعریف کرده است.

به گزارش رویداد۲۴ لیلا واثقی دیپلم ریاضی و فیزیک دارد و در تهران فوق لیسانس خود را گرفته و استاد دانشگاه شده و مدتی بعد هم وارد استانداری مازندران می‌شود و پس از آن برای اخذ مدرک دکترای فیزیک به تاجیکستان می‌رود و به محض بازگشت به عنوان دبیر ستاد مقاومتی استاد و مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی منصوب می‌شود. واثقی در خرداد امسال به عنوان فرماندار قلعه حسن خان منصوب شد.

معمولا کسانی که در پست‌های حساس فرمانداری منصوب می‌شوند، باید در موضوعات امنیتی و سیاسی شناخت کافی داشته باشند اما به نظر می‌رسد آنچنان که کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌گویند این انتصاب نه به خاطر هوش سیاسی اجتماعی او، بلکه به خاطر روابط او بوده است.

لیلا واثقی فرماندار قلعه رودخان

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴۴
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
9
44
شرم آور است
نامدار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
2
18
منظورتان از قلعه رودخان قلعه حسنخان است نویسنده احتمالا یک سفر خاطره انگیز به قلعه رودخان داشته و یاد آن افتاده ولی جالبه هیچ کس در تحریه سایت وجود ندارد که ایراد را برطرف کند
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
موافق شما هستم .بااین وضع نگارش واطلاعات میخوان خبر رسانی درست هم داشته باشند.اگرخانم گفته هوایی بزنند که متفرق بشوند که خوب بوده اگرگفته مردم بزنند که واویلا البته خوب که دروغ نگفته ومسولیت کارش به گردن گرفته .ازطرف دیگه مگرما تحصیلاتی به نام رشته نمایندگی فرمانداری ریاست جمهوری و....غیرداریم اینجوری هیچکس سرجاش نیست که البته نیست!
اکبر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
2
10
سلام،قلعه حسن خان درسته.رودخان جای دیگه است..
شاهین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
2
24
در خبر بالا دو اشتباه احتمالا سهوی وجود دارد. اول اینکه؛ این خانم کماندو به گفته خودش لیسانس و فوق لیسانس اقتصاد داره و دکتری اقتصاد کشاورزی و دوم اینکه ایشون فرماندار قلعه حسن خان است نه قلعه رودخان که در استان گیلان قرار داره. در مورد حرف های ایشون فقط باید خون گریست. نداشتن حداقل هوش هیجانی از کسی در این مقام واقعا بعید است.
محمود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
2
4
قلعه رودخان نه دکتر

قلعه حسن خان
رویداد24
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
2
7
ممنون از دقت نظر شما
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
43
10
اگر این اتفاق در یک کشور اروپایی رخ داده بود قبل از به آتش کشیدن و تجاوز به حریم دولتی حتما به نحوی سنگین جلوی متجاوزین میایستادن . با بستن دست پلیس و قانون چجوری میشه امنیت رو حفظ کرد .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
25
10
ببخشید ولی لطفا بیخود ایشونو تحقیر و مذمت نکنید اولا مگر سایر مقامات اجرایی در شهردایها و فرمانداریهای ایران و کشورهای الگو تحصیلات شون دقیقا منطبق بر استانداردهای شماست اگر واقع بین باشید اینطور نیست بعدشم وقتی آشوب میشه در اون حد که درو میشکنن و با نعره میان تو ساختمان شما انتظار داری فرماندار چه واکنشی نشون بده
من کار ایشونو تایید نمیکنم اما در هر حکومتی با رفتارهای خشن معترصان برخورد خشن‌میشه
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
5
5
از اين روى بر فرزندان اسرائيل مقرر داشتيم كه هر كس كسى را جز به قصاص قتل يا [به كيفر] فسادى در زمين بكشد چنان است كه گويى همه مردم را كشته باشد و هر كس كسى را زنده بدارد چنان است كه گويى تمام مردم را زنده داشته است و قطعا پيامبران ما دلايل آشكار براى آنان آوردند [با اين همه] پس از آن بسيارى از ايشان در زمين زياده‏ روى مى كنند (۳۲) سوره مائده
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
2
33
کشتن مردم ننگ است
داعی نفس زکیه
|
United States of America
|
۰۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
3
6
عزیزانم خداوند در این کتاب کاغذی حتی یکبار مسلمان را مورد خطاب قرار نداده که دنیال کاری ولو به اندازه یک صلوات بفرستد و مسلمان حتی حق ندارد انلاین باشد چه برسد تشکیل حکومت ... دوستم باشید یا دشمنم دوستتان دارم نفس زکیه
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
6
28
این باید محاکمه شود البته از کسی که در روسیه درس خوانده و نان و نمک روسها را خورده انتظاری غیر از این هم نمیشود داشت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
15
3
به به لیلا خانوم دست مریزاد.................
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
22
10
مگر مامور نیروی انتظامی که توسط همین معترضان در شهرستان ماشهر یا بندر امام کشته شده خارجه بود یااینکه معترضان انجا از کشور خارج امد بودند یااگر در مرکز دیالیز مربوط به مردم خارج بوداست که تووسط همین نه به استلاح معترضان تخریب شده شما خر را گم کردی دنبا ابسرش میگرید کس دیگر باعث این اغتشاش است دست روی یک فرماندار. گذاشته اید ای معدوم حالها
پاسخ ها
حامد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
خدا رو شکر به قندونش دست نزدن وگرنه با دوشکا به معترضین حمله میکرده!خخخخ
ناصر
|
United States of America
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
24
7
كار اين خانم فرماندار بر دفاع از حريم فرمانداري درست بوده
اگر دزد يا گروهي به خانه يا محل كار شما بقصد كشتن و غارت كردن ووو حمله كنند، شما مي ايستيد و بِرو بِر تماشا مي كنيد!؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
کوروش
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
مگربودجه ۱۲۵میلیاردی ۱۲نفر عضو شورای نگهبان کاردرستیه راستی این شورای نگهبان که توسن ۹۷سالگی هنوز خدمت میکنن بازنشسیتی نعنا نداره که نماینده های ما و کل منتخبین مردم باید از فیلترش رد بشن حتی خبرگان رهبری کی اینا را انتخاب کرده ۶نفر به طور مستقیم رهبری و۶نفر هم دوباره ازطرف قوه قضائیه که باز رئیس قوه قضائیه هم رهبری انتخاب کردن یعنی کل دولت و مجلس رهبری تعیین‌کننده هس تمام
حامد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
5
7
اَبَ جان! اصطلاح درسته نه استلاح.معلوم الحال درسته نه معدوم حال. خارجی درسته نه خارجه توسط درسته نه تووسط. دنبال نه دنبا افسار نه ابسر. شک ندارم یا همین زنه ای یا از فامیلهای درجه یکش! خخخخخخ
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
21
4
اگه دزد بیاد خونه کسی چیکار میکنه ؟ اگه جلوی چشمامون اموالمون رو غارت کنن بعد هم خونمون رو آتش بزنن چیکار باید بکنیم؟
بعضیا خیلی بی غیرت شدن ...
آفرین بر غیرت و جرات این خانم
پاسخ ها
من
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
دزد بیاد ؟...بماند..صحبت اینجاست که باید کسانی که چنین پست هایی بهشون داده میشه از هر نظر قابلیت تصمیم گیری درست داشته باشند..من اصلا گزینه درگیری تایید نمی‌کنم.ولی یک فرد غیر کارشناس هم می دونه که در این مواقع در ابتدا شلیک هوایی و در اجبار شلیک ساچمه به پا هستش نه شلیک به قصد کشت
حمید
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
کار درستی کرده !!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
دزد اونه که یهو یک کالا رو 3 برابر بکنه
مسعود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
2
11
این فیلم مربوط به یک زمان نیست ، فرنکانس صدا و تغییر رفتار این خانم مشهوده ، هشتاد و پنج درصد سخن افراد بادی لنگوئج اونهاست ، در حتی ساخت قسمت دوم و جدید که برای تبرئه ایشون ساخته شده ، بقدری دچار مشکل بودند که ناچار حساسترین قسمت که درباره شلیک تیر هوایی بود ، تصویر برش میخوره و ساختمون نشون داده میشه ، چرا؟ خوب چون عوام نمیفهمند اما شرط میبندم سکون حرکتی داشتید ، از اون قاطعیت که ما دستور شلیک به محض ورود داده بودیم و با تیر هوایی فرار کردند ، یه دفعه تبدیل شد به ورود و سرقت لوازم و ..... ، فرنکانس صدا و محل سر این خانم هم هنگام اضافه شدن بخش جدید تغییر میکنه ، چند بار فیلم رو دیدم و مطمئن شدم ، شما هم دقت بفرمائید متوجه میشید. من نمیدونم در فرمانداری کشته داشتیم یا نه ، امیدوارم خونی و حقی ناحق نشه ، حتی اگر واقعا کسیدر فرمانداری صدمه ندیده باشه و این خانم مبرا باشه ، نباید سند سازی کرد !! موفق باشید.
ربابه‌تقییانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
0
4
قله‌حسن‌خان.یا‌همان‌شهر‌قدس.در‌ساعات‌اولیه‌یعنی‌جمعه.شب‌شاهد‌تیراندازی‌بود.وبیشترین‌درگیریها‌واتش‌زدن‌بانکها‌وادارات‌دولتی‌تواین‌..اشهر‌اتفاقافتاد..فرماندار‌فقط‌گفته‌هرکس‌وارد‌فرمانداری‌شد‌بزنید‌بقیه‌که‌جاهای‌دیگه‌کشته‌شدند
داریوش
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
3
22
روزی به سزای این عملش میرسه....مطمئنم...تیراندازی به مردمان هم وطنی که گرسنگی و بدبختی زندگی شان فلج کرده کار آدمهای ترسو و بزدله...اینها به کدامین گناه کشته شدند....فرماندار بی کفایتی که روی صندلیت لم دادی برای مردمان شهر چکار مثبتی کردی...چقدر به درد جامعه خوردی؟ چقدر ارزش داری؟خدایی این جرات الان داری بدون محافظ و خیلی راحت داخل خیابون میان مردم بگردی ، امتحان کن ببین چی میشه
*تو از آیین انسانی چه میدانی؟*
*اگر جان را خدا داده است*
،چرا باید تو بستانی*
Bahman
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
1
12
سلام ؟اگر بچه خود لیلاواثقی بود دستور تیر میداد؟ما هم از گیران شدن بنرین ناراحتیم باید اضافه مید نه سه برابر باید دولتی مید ۱۵۰۰ازاد میشد ۲۰۰۰تومان چون بیشتر ماشین که توی خیابان است شخص دوگانه سوز دستی هستن باز هم میان توی خیابان وقتی خودم ماشین شخصی دوگانه سوز داشته باشم بحال من فرق نمیکنه ولی؟من نه احتراز کردم نه اومدم خیابان ولی دلم بحال ان جوانی که بعدن میخواهد زندگی بکنه میسوزه..الان یک جوان باید صد پنجا میلون داشته باشه تا ازدواج کنه.ولی خانم لیلا واثقی پشت میز نشسته پول داره دیگه این حرف میزنه دستور تیر میده .چون ان جوان حقش را میخواست نمیخواست طرف بکشه ؟یعنی لیلا واثقی با بچه خودش این کار میکرد .چه دلی داشت خون ان جوان را دیده.خودش یک مادر.یعنی الان خوابش میگیره دولت سپاه خودش کلی نیرو داشت میتونست با یک تیربار مردم بکشه ولی باز هم اینکار نکرده درسته با چوپ زده ولی باز هم دم ان سپاه خیلی خیلی گرم که این کار نکرده.ولی لیلاواثقی این کار کرده ولی هم خون این ایران هستم من شیعه هستم رژیم رژیم خوبی هست ولی نه تا به این حد .والسلام
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
4
12
حفظ این فرماندار برای حکومت بار سنگینی دارد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
10
3
شرم اوره شماحکم تیردادئ مردم را بکشند این انقلاب عزیز به برکت امام خامنه ای ومردم است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
7
0
اگه دستور هم نمیدادید کار خودش را میکردن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
1
6
وقتیکه حکومت اجازه تیر اندازی نمیده تو چیکاره ای؟کاسه داغتر از اش؟امیدوارم این داعشی رو از مقامش برکنار کنند
ناسناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
0
9
ین خانم اگر قانون باشه باید بازداشت شود وبعد هم اعدام شود
سعید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
0
6
انشاالله که پای میز محاکمه ببینیمشون و از اینم سمت برکنار شده باشن صلوات بفرست.الهم صلی اله محمد وآله محمد....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
0
6
اشتباه کرد چون مردم همیشه برای دادخواهی ویامشکلی برایشان پیش میاد میرن فرمانداریالان هم برای گرانی بنزین رفتن شاید فرجی بشه وقیمت بنزین بیاد پایین
ناربن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
1
1
شماهاگفتنیاروگفتین دلمون خونه واسه همه چی خودمن یه روزی بهترین حجابوداشتم نمارمبخوندم اماگاری به سرمون آوردن دبن وایمانوازماگرفتن جوانامون معتادشدن زنامون خودفروشی میکنن دیگه مردبم نداریم همه نامردشدن خلاصه همه خسته ایم ماروبه شک انداختن دنیای دیگه وجودداشته باشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
7
0
تو کشور ما همیشه حاشیه ها بر متن غلبه میکند . بررسی شود آیا حمله به مقر نظامی . انتظامی و دولتی در کشورهای به اصطلاح مدعی حقوق بشر چه تبعاتی دارد بعد بریم سراغ محاکمه فرماندار!!ما قافیه را باختیم همه چیز را سیاسی میکنیم . هر فرآیندی تعریف خودش را دارد ره گم نکنیم. اعتراض هم بخدا حساب و کتاب دارد چیزایی که ما دیدیم اعتراض نبود .تخریب اموال خودمان بود تاوانش را هم خودمان میدیم قلعه حسن خان بگرد دنبال یه خودپرداز!!
کلهر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
8
0
سلام،بنظرم اینکه یک خانم با رشته غیر مرتبط با پارتی اصلاحطلبان و حمایت معصومه ابتکار به این پست رسیده جای تامل داره،ولی افرادی که با خشونت باعث ویرانگری در قلعه حسن خان شدند و این منطقه رو به آشوب و آتش کشیدند از جمله کتابخانه،آزمایشگاه،شهرداری،بیمارستان و...
مستحق گلوله اند،مگه بیماران از کشورهای خارجی اونجا خدمات میگرفتند،مگه کتابهای کتابخانه،کتابهای کفر آمیز بود،مگه مسجد و قرآن برای اسرائیل و داعش بود که با گستاخی به آتش کشیدند؛هر کس دیگر هم جای این خانم بود باید این اشرار و مفسدین رو به تیر میبست تا شر منحوسشون از سر این کشور کم بشه،برای همیشه.
مملکت قانون داره،ولی متاسفانه یک دولت بی قانون با رای همین ارازل و اوباشی که ریختند تو خیابانها بر سر کاره که این وضعشه.
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۰۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
خودتون زدید به اون راه?? اول این خانم باید دستور تیر هوایی صادر میکرد و هزار و یک کار دیگه برای جلوگیری از الکی کشتن مردم معترض.
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
1
4
با سلام. مثل اینکه قحط الرجال بوده که یه دختر جوون و خام را فرماندار یک شهرستان کردند. کسی که حتی نمیدونه کجا باید چه حرفی بزنه. اونایی که واقعا دستور تیر هم می‌دهند جلوی رسانه های جمعی موضوع را حاشا می‌کنند اما این خانم برعکس عمل کرده. حتما کارش را خیلی شجاعانه دانسته و فکر می کرده که با این کار داره اقتدار خودش را نشان می‌دهد اما نمیداند که هیچ سیاستمدار عاقلی از این حرکت ایشان حمایت نمی کند و عملا گور سیاسی خودش را کنده است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۶
0
6
خیلی شرم آوربود سخنان این خانم
جانم فدای رهبر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
1
0
خانم واثقی دوستت داریم که بر دهان این وطن فروشان زدی. امیدواریم بازهم با این وطن فروشان اینگونه برخورد کنید
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۶
1
0
رییسی باید محاکمه کنه و چنانچه حقی ازکسی ضایع شده باشه نظربده والا احساسی نظردادن نتیجه نداره
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
0
0
تا قیامت در رو یک پاشنه نمیچرخه. معلومه اصلا فشار مالی روش نیست.از شرایط کاملا راضی هست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۸
0
0
خانم واثقی به گفته اهالی بابل که همکاران سابق ایشان هستن، فردی فرصت طلب و چاپلوسی و بی سواد بوده، به واسطه دوستی با آقای مقیمی بند پی استاندار تهران، به پست های کلیدی رسیده، همین جای بسی تفکر است که افرادی چون ایشان که خائنین به ملت هستن و بی‌رحمانه جواب اعتراض را با گلوله میدهند، دورانی از زندگی شان را در روسیه با عناوین مختلف گذرانده اند....لعنت بر روسیه کثیف و عواملش
نظرات شما
پیشخوان