گاز سوز کردن‌های غیر اصولی خودرو‌ها بعد از سهمیه بندی
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۱ - ۲۰ آذر ۱۳۹۸
بمب‌های متحرک پایتخت بیشتر شد؛
بعد از سهمیه بندی یکباره قیمت بنزین و به اصطلاح اصلاح قیمت‌هایی که برای این حامل انرژی پر مصرف اجرا شد به طور طبیعی تقاضا برای گازسوز کردن خودرو‌ها بیشتر شده است، گاز سوز کردن‌هایی که خارج از کارخانه و به صورت غیر مجاز انجام می‌گیرد.
گاز سوز کردن‌های
 
رویداد۲۴ سهمیه بندی یکباره بنزین و افزایش ۳ برابری قیمت آن طبیعی است که در دخل و خرج بسیاری از صاحبان مشاغل خودرویی تاثیر مستقیم و بسزایی داشته باشد، از این رو افراد زیادی هستند که حالا برای کنترل هزینه سوخت و کم کردن زیان حاصل از سهمیه بندی بنزین به دنبال گازسوز کردن خودروهای خود هستند.

ماجرایی که نمی توان به سادگی از آن گذشت و چشم ها را در مقابل اتفاق وحشتناکی که در گازسوز کردن خودروها خارج از کارخانه و به صورت کارگاهی در حال انجام است ببندیم و برای جلوگیری از حوادث احتمالی آن اقدامی انجام ندهیم.


بیشتر بخوانید:
قیمت روز خودرو‌های وارداتی و داخلی ۱۳۹۸/۰۹/۱۹

در همین رابطه دادرس رییس انجمن صنفی سی ان جی کشور گفت: خطرناکترین اتفاق حوزه سوخت و صنعت خودرو کشور همین گاز سوز کردن غیر مجاز خودروها به ال پی جی هست که بسیار خطرناک و پر ریسک است.

وی ادامه داد: علی رغم تاکیدها و اطلاعیه های مکرری که انجمن و دیگر دستگاه های مرتبط در مورد خطرات ناشی از ال پی جی کردن خودروها به صورت غیر مجاز صادر کرده اما با افزایش قیمت بنزین شاهد افزایش بسیار شدید اینگونه گاز سوزکردن ها در سطح کشور هستیم.

دادرس تاکید کرد: متاسفانه چون این خودروها به صورت غیرمجاز و اصطلاحا زیر پله ای گازسوز می شوند نظارت چندانی هم نمی شود روی آن داشت و حتی با متخلفان برخوردی داشت.

رییس انجمن سی ان جی با اشاره به نقش سازمان استاندارد و دیگر دستگاه های ناظر در این مسئله گفت: سازمان استاندارد هم چون نمی توان رصد و آمار دقیقی از این کارگاه های غیرمجاز داشته باشد عملا برخورد خاصی هم نمی توان از آن انتظار داشت چون افرادی که اقدام به ال پی جی کردن خودروها می کنند عمدتا در کارگاه های سربسته و به صورت مخفیانه این کار را انجام می دهند و قطعا نمی شود نظارت خاصی روی فعالیت آنها داشت.

آنچه مسلم است حالا با افزایش قیمت بنزین و اختلال در دخل و خرج افرادی که از طریق خودروهای خود ارتزاق می کنند شمار خودروها و یا به عبارت بهتر بمب های متحرکی که در سطح شهر با کپسول های گاز غیر مجاز در حال تردد هستند افزایش می یابد، خودروهایی که بعضا مسافران زیادی را هم در سطح شهر جا به جا می کنند.
 
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: