تاریخ انتشار: ۱۶:۲۶ - ۰۴ دی ۱۳۹۸
در نشست شورای عالی کار؛
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ایجاد سرپناه برای کارگران فاقد مسکن، موضوعی اساسی است که تمام نهادهای مرتبط در سطح کشور باید برای تحقق آن اقدام‌های عملی و جدی انجام دهند.

 کارگران

رویداد۲۴ شورای عالی کار با حضور «محمد شریعتمداری» و نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی برگزار و اصلاح آئین نامه ماده ۱۴۹ قانون کار بررسی شد.

شریعتمداری با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری با وزارت راه و شهرسازی برای تأمین مسکن کارگران، بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی، ساخت واحدهای مسکونی مناسب و مقرون به صرفه در شهرهای هدف را مورد تاکید قرار داد و گفت: موضوع تأمین مسکن مناسب برای کارگران فاقد مسکن باید با اقدامات متمرکز پیگیری شود.


بیشتر بخوانید:


در این نشست آئین نامه ماده ١٤٩ قانون کار که بر اساس آن تکالیفی برای تأمین مسکن بر عهده جامعه کارفرمایی و دولت در تبصره‌های یک و دو این ماده پیش‌بینی شده است، اصلاح شد.

پیش نویس آئین نامه ماده ١٤٩ قانون کار که در ۱۰ ماده از سوی معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و با نظرخواهی از شرکای اجتماعی تهیه و تنظیم شده است در این نشست قرائت و پس از بررسی تعدادی اصلاحات عبارتی به تأیید اعضا شورای عالی کار رسید تا برای تصویب نهایی به هیأت دولت تقدیم شود.

همچنین در ادامه این نشست، موضوع اصلاح ماده ۶ آئین نامه انجمن‌های صنفی مطرح و مقرر شد ظرف مدت یک هفته این پیشنهاد در کمیته تخصصی با حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی و اداره کل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی بررسی و متن اصلاحی برای تأیید به شورای عالی کار منعکس شود.

گفتنی است؛ حاتم شاکرمی معاون روابط کار، ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر، محمد کبیری معاون امور تعاون، نماینده شهرداری تهران، نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت وزارت اقتصاد، راه شهرسازی و بانک‌های توسعه تعاون و رفاه کارگران و رؤسای اتحادیه‌های اسکان و امکان نیز در این نشست حضور داشتند.

یکشنبه هفته جاری تفاهم‌نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه مسکن با حضور وزرای دو وزارتخانه با هدف تأمین مسکن جامعه کارگری، بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی امضا شد.

در قالب این تفاهم نامه مقرر شد ۲۰۰ هزار مسکن طی سال آینده برای این گروه از جامعه ساخته شود و از ظرفیت منابع مالی بانک‌های مسکن، توسعه تعاون و رفاه کارگران نیز استفاده شود.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: