تاریخ انتشار: ۱۲:۲۸ - ۱۶ دی ۱۳۹۸
وزیر ورزش و جوانان از نامگذاری تعداد زیادی از رویداد‌های ورزشی به نام سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی خبر داد.

سردار سلیمانی

رویداد۲۴ مسعود سلطانی‌فر در مراسم بزرگداشت سردار سپهبد قاسم سلیمانی با تسلیت مجدد درپی شهادت وی گفت: امیدوارم همه در مسیر آرمان‌های این شهید حرکت کنیم، در سال‌های گذشته گروه‌های تکفیری در منطقه نفوذ کردند و این را همه به یاد داریم، این‌ها خود را به عنوان یک گروه مسلمان معرفی می‌کردند، اما با تفکر افراطی گری آمدند و بر بخش‌های وسیعی از خاک سوریه و عراق حاکم شدند.

وی افزود: ناامنی در این کشور‌ها به اوج خود رسیده بود که سپاه قدس ما به فرماندهی شهید قاسم سلیمانی و همرزمانش و ساماندهی نیرو‌های آن کشور‌ها وارد ماجرا شدند، خوشبختانه امروز شاهد هستیم که بیش از ۸۰ درصد خاک سوریه از وجود نیرو‌های تکفیری پاک شده و تقریبا همه عراق در آرامش و امنیت است که این به برکت دلاوری‌های حاج قاسم سلیمانی، سپاه قدس و همرزمان او بوده است.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه قطعا اگر این حضور و هدایت نبود، شاید امروز باید با داعش و گروه‌های تکفیری در مرز‌ها می‌جنگیدیم، گفت: چون بخش‌های وسیعی در تصرف آن‌ها بود، این گروه‌ها چهره‌ای از اسلام را به نمایش گذاشته بودند که به شدت مورد انزجار جهان قرار گرفته بود.

وی افزود: حتی کشور‌هایی که این گروه‌ها را ایجاد کرده و از آن‌ها حمایت می‌کردند، کارشان به جایی رسید که حمایت شان جدی نشد و خوشبختانه سپاه قدس به فرماندهی شهید قاسم سلیمانی باعث شد، تقریبا منطقه از وجود این گروه‌های خشونت طلب پاک شود.

سلطانی‌فر گفت: مطمئنا معادلات سیاسی منطقه و خاورمیانه در آینده به نفع حرکت مقاومت رقم خواهد خورد و خیلی دور نیست این حرکتی که به دستور ترامپ انجام شد، تاوان سختی دربر خواهد داشت و ملت ما انتقام سختی خواهد گرفت.


بیشتر بخوانید: حضور اهالی ورزش در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی 


وی با بیان اینکه مطمئنیم، سربازان آمریکایی با ذلت منطقه را به زودی ترک می‌کنند، افزود: تامین امنیت منطقه با کمک همه کشور‌های منطقه صورت می‌گیرد و نیاز به حضور خارجی‌ها نخواهد بود، تفکر حاج قاسم سلیمانی یک تفکر و ایدئولوژی است که امروز موجب رویش‌های بسیاری خواهد شد.

وزیر ورزش گفت: حاج قاسم‌های زیادی در حال به وجود آمدن و تربیت شدن هستند. مطمئن باشید این شرایط به وجود آمده موجب انسجام و وحدت مردم می‌شود، حتما شهادت این شهید بزرگوار باعث می‌شود، که پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحکیم شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای نامگذاری رویداد‌های ورزشی با نام سردار سلیمانی خواهید داشت، افزود: بله، فدراسیون‌ها تعدادی از رویداد‌های بین‌المللی را به نام این شهید نامگذاری کردند و امیدوارم بتوانیم مسابقات بیشتری را به نام او و با این هدف که این ارزش‌ها با تفکرات گسترش بدهیم، برگزار کنیم.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: