تاریخ انتشار: ۱۴:۰۲ - ۱۸ دی ۱۳۹۸
محمود واعظی:
رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکایی‌ها سعی دارند این حمله را خفیف جلو دهند تاکید کرد: فکر نکنند ترور ناجوانمردانه‌ای که انجام شده فقط پاسخش این است. هم طرفداران شهید سلیمانی و هم عکس‌العمل مردم و هم دولت‌های منطقه فشار بیش‌تری به آمریکا وارد می‌کنند.
حمله موشکی ایران به امریکا
رویداد۲۴ محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به حمله سپاه پاسداران به پایگاه هوایی آمریکا در عراق گفت: در ارتباط با موضوع حمله به پایگاه آمریکایی‌ها باید بگویم که از ابتدا اعلام کردیم این کار بدون پاسخ نمی‌ماند. همان طوری که نظام دولت و مردم وعده کرده بودند این کار (انتقام) انجام شد و اقدام مهمی بود.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور ادامه داد: تا جایی که می‌دانم اولین باری است که پایگاه آمریکایی در جایی مورد حمله قرار می‌گیرد؛ کار شجاعانه‌ای بود. البته آمریکایی‌ها به دنبال خفیف جلوه دادن این اتفاق هستند.

وی ادامه داد: تنها انتقام این حمله نظامی نبوده است؛ مصوبه پارلمان عراق یک نوع انتقام بوده است. وحدت مردم ایران و عراق و دو دولت هم انتقام دیگری بود. وحدتی که در داخل ایران ایجاد شد هم یک انتقام دیگر است.

واعظی خطاب به آمریکایی‌ها گفت: با این اقدام ترور شهید سلیمانی که آمریکایی‌ها انجام دادند، بدانند از خط قرمز ایران خارج شدند.

وی درباره اقدامات دیگری که ایران انجام خواهد داد، گفت: معمولا پاسخ‌ها به نوعی است که نباید روشن باشد تا طرف مقابل آمادگی پیدا کند. اگر دوباره بخواهند حمله کنند بی‌پاسخ نخواهیم گذاشت.

رئیس‌دفتر رئیس جمهور در ارتباط با اقدامات دولت در راستای تحقق حقوق شهروندی، گفت: وظیفه دولت این است در همه دستگاه‌ها آنچه که معاونت حقوق شهروندی معاونت حقوقی دنبال می‌کنند را نظارت و اجرا کند.

وی مجدد خطاب به آمریکایی‌ها گفت: بحث این است که فکر نکنند ترور ناجوانمردانه‌ای که انجام شده فقط پاسخش این است. هم طرفداران شهید سلیمانی و هم عکس‌العمل مردم و هم دولت‌های منطقه فشار بیش‌تری به آمریکا وارد می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

واعظی گفت: آمریکا فکر کند به راحتی در منطقه پایگاه‌های مختلفی دارد و امن است.

وی افزود: آمریکا عکس‌العمل نشان داد، البته الان شب آن‌ها است و دارند ابعاد اتفاق را بررسی می‌کنند. ما هم بررسی می‌کنیم و در جلسه شورای امنیتی که امروز داریم مطرح می‌کنیم.

مسئول دفتر رئیس دولت درباره دستور دولت برای رسیدگی به خانواده کشته‌شدگان مراسم تشییع و مجروحان این حادثه گفت: همان جا بررسی‌ها را انجام دادیم. وزیر بهداشتمان آنجا بود و رئیس‌جمهور دستور رسیدگی و مداوای جدی دادند. علت، تراکم جمعیت بود. اتفاقی که در کرمان افتاد و عده‌ای جانشان را از دست دادند را تسلیت می‌گویم.
منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: