تاریخ انتشار: ۱۲:۳۱ - ۱۹ دی ۱۳۹۸
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی از ضرورت جهت دهی به بخش کمک به آموزش و پرورش در بودجه شهرداری به نفع کودکان معلول و استثنایی خبر داد.
کمک به دانش‌آموزان استثنایی
رویداد۲۴  مجید فراهانی در حاشیه بازدید از مدرسه کودکان اوتیسم گفت: بسیاری از شهروندان ما آگاهی در رابطه با بیماری اوتیسم ندارند تا بدانند چگونه باید رفتار کنند و خانواده‌هایی که چنین فرزندانی دارند باید بدانند در حوزه آموزش و درمان چگونه باید رفتار کنند. از این رو وجود مراکز فرهنگی، آموزشی و خدماتی که چنین آموزش‌هایی ارائه کنند بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه در شهر تهران حدود ۱۰ هزار نفر مبتلایان به اوتیسم شناسایی شده‌اند در حالی که تعداد مدارس برای این افراد بسیار کم است گفت: به همین دلیل تعداد زیادی از کسانی که چنین فرزندانی هستند کودکان خود را به مدرسه نمی‌فرستند و این امر، بیماری کودکان را تشدید می‌کند و سبب می‌شود کودکان اوتیسمی در بزرگسالی با مشکلات بسیاری مواجه خواهند شد.

بیشتر بخوانید:
تحصیل ۶۴۰ دانش‌آموز با نیاز ویژه در کلاس‌های کانکسی/ ۲۱۰ مدرسه استثنایی نیازمند مناسب‌سازی
فراهانی با اشاره به تجربه کشور‌های همسایه عنوان کرد: مدیریت شهری یکی از کشور‌های اطراف، مراکزی برای توانمندسازی معلولین داشت، مدیریت شهری یکپارچه به همین معنا است. تصور می‌کنم اگر بخواهیم به ارائه خدمات ورود داشته باشیم نیازمند این هستیم که فعالیت منطقه ۲ را ادامه بدهیم و جای تشکر دارد که در این منطقه بحث پارک و فضا‌های دیگر در این منطقه راه‌اندازی شد و لازم است در پهنه‌های دیگر تهران این اقدامات را توسعه بدهیم.

عضو شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت تابلو‌ها و فضا‌های تبلیغاتی برای آگاهی‌سازی استفاده کرد. همچنین با برنامه‌ریزی می‌توان از ظرفیت فضای ورزشی سود جست و با مناسب سازی به کودکان اوتیسمی خدمات ارائه بدهیم.

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران با بیان اینکه همچنین ارائه خدمات گردشگری به این افراد کمک کننده است و شهرداری تهران در بودجه کمک‌هایی به آموزش پرورش می‌کند و اگر این بودجه جهت دهی شود و بخشی از آن به تقویت مراکز اوتیسمی اختصاص پیدا کند می‌تواند اقدامات موثری باشد گفت: مسئولیت اجتماعی بخش خصوصی باید در این زمینه فعال شود. در مجموعه شهر تهران شرکت‌های مختلفی فعالیت می‌توان بسیاری از شرکت‌ها را قانع کرد تا در امر مسئولیت اجتماعی فعال باشند و بخشی از درآمد خود را برای خدمات رسانی به امور عام المنفعه اختصاص دهند.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: