تاریخ انتشار: ۱۰:۴۰ - ۲۰ دی ۱۳۹۸
حجت‌الاسلام پناهیان با اشاره به اینکه محبوبیت سردار سلیمانی نفس دشمنان را گرفته بود و همین مسئله باعث شد سردار را به شهات برسانند، گفت: عشق به ولایت رعب را به دل دشمن می‌اندازد.

مذاکره ایران و امریکا

رویداد۲۴ حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان صبح امروز در مراسم روحبخش دعای ندبه در حسینه ثارالله کرمان با بیان اینکه سردار شهید سپهبد سلیمانی انسان مخلصی بود که یکی از آثار و شاخص‌های اخلاصش خوف و خشیت از خدا بود اظهار داشت: در روایات آماده که کسی که از خدا ترسید خدا همه به ویژه دشمنان را از او خواهند ترساند.

وی با بیان اینکه ترساندن دشمن یک راهبردی است افزود: بعد از ظهور هم حضرت ولی‌عصر(عج) بیشتر از اینکه از اسلحه و نیروی نظامی استفاده کنند از رعبی که در دل دشمن می‌اندازند استفاده می‌کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه با ابراز اینکه آدم‌ها اگر می‌خواهند فاصله خود با سردار سلیمانی ببینند با این شاخص خود را مقایسه کنند افزود: ببینند دشمن تا چه انداره از شما می‌ترسد و سیاسیون جامعه ببینند تا چه اندازه توانستند دشمن را بترسانند.

پناهیان با اظهار اینکه دشمن ترس ذاتی از جبهه حق دارد و به خودی خود و به خاطر همه جنایاتی که انجام داده در ذات خود از ما می‌ترسد افزود: گمان می‌کنید اگر دشمن را نترسانید دشمن با شما چه می‌کند؟ اگر دشمن را نترسانی دشمن زن و بچه تو را می‌ترساند و کاری خواهد کرد عمری با ترس زندگی کنی.

وی با بیان اینکه چیزی که از موشک موثر است ترسی است که بتوانیم آن را در دل دشمن بیاندازیم گفت: سردار سلیمانی آرم سپاه را محقق کرد "وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ" و خداوند در قرآن می‌فرماید بروید دشمن را بترسانید و قوای خود را جمع کنید و طوری آماده شوید که دشمن را بترسانید.

وی با بیان اینکه یکی از شاخصه‌های مهم سردار سلیمانی که توانسته بود دشمن را بترساند و خدا هم همین کار را می‌کند گفت: الان آمریکا و صهیونیست‌های اسرائیلی از ما می‌ترسند و هر چه دیرتر از منطقه فرا کنند برای این است که در داخل کشور آدم‌هایی هستند که ترس آنها ریختند.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه محبوبیت سردار سلیمانی نفس دشمنان را گرفته بود و همین مسئله باعث شد سردار را به شهات برسانند افزود: دشمنان از نظرسنجی‌های هر ساله کشور خبر دارند و می‌دانستند که سردار سلیمانی محبوب‌ترین شخصیت سیاسی جمهوری اسلامی با فاصله دو سه برابری با دیگر چهره‌های شناخته شده است.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه رعب حضرت آقا امروز در دل دشمنان است و بعضی تلاش کردند که جایگاه رهبری را در کشور پایین بیاورند و تلاش کردند اما نتوانستند افزود: بالاترین قدرت ما در نظام، پیروی از ولایت است.

هرکسی از مذاکره بگوید خائن است

سرتیپ پاسدار علی استاد حسینی شامگاه پنجشنبه در مراسم بزرگداشت سردار حاج قاسم سلیمانی در آستان امام زاده عبدالله گرگان اظهارکرد: به همت سربازان ولایت در سپاه قدس و دیگر نیروهای نظامی کشور و فرماندهانی همچون سپهبد شهید قاسم سلیمانی بسیج جهان اسلام در منطقه در قله اقتدار قرار دارد و موجب نگرانی دشمن شده است.

وی گفت: شاید دشمن بخواهد با استفاده از شبکه‌های تلویزیونی و اینترنت و دیگر شبکه‌های اجتماعی اندکی از درد سیلی سخت سپاه کاهش دهد اما باید بداند که ضربات سخت سپاه به حدی قدرتمند بوده که بزودی آثار آن بر همگان هویدا شده و این قدرت قابل کتمان نیست.

استادحسینی افزود: قدرت ضربه سپاه به حدی بود که آمریکا جنایت کار توان مقابله با آن را نداشت و ترجیح داد با پذیرش سیلی سنگین سپاه از انتقام‌های بعدی در امان بماند زیرا واقف بود که کوچک‌ترین حرکت اشتباهی سبب می‌شد تا همه پایگاه‌های خود را در معرض موشک‌ها ایران ببیند.

مسئول عملیات و بازرسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش و تبلیغات گسترده دشمن در کوچک جلوه دادن انتقام سخت سپاه به هیمنه پوشالی آمریکا گفت: ابهت جبهه مقاومت با جنگ رسانه‌ای کم رنگ نمی‌شود.

استاد حسینی بیان کرد: در طول تاریخ و پس از جنگ جهانی دوم هیچ کشوری در جهان این جرأت را نداشته که تیری به سوی پایگاه‌های آمریکا شلیک کند در حالی که سربازان ولایت با اقتدار این کار را انجام دادند و دشمن کوچک‌ترین عکس العملی از خود نشان نداد.

وی تصریح کرد: امروز روز مذاکره نیست و روز مقاومت است و اگر کسی دم از مذاکره زد خائن به خون شهید سلیمانی است.


بیشتر بخوانید: مطرح کردن «مذاکره بدون پیش شرط» از سوی آمریکا شیطنت است/ آمریکا باید سال‌ها نگران انتقام‌ باشد


آمریکا باید سال‌ها نگران انتقام‌ باشد/ مطرح کردن «مذاکره بدون پیش شرط» از سوی آمریکا شیطنت است

همچنین علی مطهری، درباره حمله تلافی‌جویانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه نظامیان آمریکایی گفت: اقدام سپاه پاسداران خواست مردم و عمل به دستور اسلام بود، زیرا اسلام می‌گوید اگر به شما تعدی شد، باید مقابله به مثل کنید.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اقدام ایران در حمله به پایگاه آمریکا در خاک عراق حساب شده بود، عنوان کرد: برنامه‌ریزی‌ به گونه‌ای صورت گرفته بود که خسارات قابل توجهی به آمریکایی‌ها زده شود. لذا ایران قبل از اقدام، به دولت عراق اطلاع داد. باید گفت این کار مدبرانه بود.

مطهری با تاکید بر این‌که این اقدام ایران برای تلافی و انتقام کافی نیست، گفت: آمریکایی‌ها جنایت بزرگی انجام دادند که تلافی آن در طول زمان صورت خواهد گرفت. ممکن است بخشی از آن توسط خود ایران انجام شود و بخش دیگر توسط گروه‌های هوادار سردار سلیمانی در کل دنیای اسلام صورت گیرد. آمریکا باید سال‌ها نگران انتقام‌ها باشد.

وی درباره سخنرانی رئیس‌جمهور ایالات متحده پس از اقدام ایران گفت: حرف‌های رئیس‌جمهور آمریکا را  شنیدم، حرف‌هایش از منطق و حکمت بهره‌ای نداشت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور آمریکا گفت بعد از برجام به ایران پول دادیم و این کشور آن را صرف تروریسم در منطقه کرد. نکته این‌جاست که این پول هدیه یا بخشش از طرف دولت آمریکا نبوده است؛ ایالات متحده دارایی‌های ایران را سال‌ها  بلوکه کرده بود و باید سال‌‎ها قبل آن را به ایران باز می‌گرداند پس از توافق برجام داد. 

وی تاکید کرد: ایالات متحده نمی‌تواند منتی بر سر ایران بگذارد که پول دادیم. علاوه بر این، درباره محل مصرف این پول هم دروغ می‌گوید و اصلا چه ربطی به او دارد. 

مطهری ادامه داد: ترامپ خطاب به ایران گفت بیایید برای مقابله با داعش همکاری کنیم. این حرف بسیار خنده‌دار است. ایالات متحده قهرمان مبارزه با داعش را ترور کرده است بعد می‌گوید بیایید برای مبارزه با داعش باهم همکاری کنیم!

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مشاهده می‌کنید حرف‌های رئیس‌جمهور آمریکا چقدر بی‌ربط است! اصلا مگر برجام برای این نبود که مانع ساختن بمب اتم که توسط ایران که ادعا واهی آنهاست، شود؟  خودش از آن خارج شد و توافق را برهم زد، بعد می‌گوید تا من هستم ایران نمی‌تواند بمب اتم بسازد! 

وی ادامه داد: نکته بعدی این سخنرانی این بود که ترامپ گفته بود هر اقدامی را تلافی را می‌کند. حتی تهدید کرده بود که 52 نقطه ایران را می‌زند اما حرف‌هایش نشان داد که به دنبال تلافی نیست. همین حرف‌ها و رفتارهای ضد و نقیض نشان می‌دهد که او از منطق و حکمت برخوردار نیست. 

مطهری درباره این‌که آمریکا به تازگی اعلام کرده است «بدون پیش‌شرط حاضر به گفت‌وگو با ایران است» گفت: مطرح کردن این صحبت‌ها در چنین شرایطی شیطنت است؛ چه طور ایران می‌تواند با قاتل سردار سلیمانی مذاکره کند؟ 

وی خاطر نشان کرد: امروز که سردار بزرگ ما را ترور کرده مگر می‌شود دور یک میز بنشینیم و بخندیم، صحبت و مذاکره کنیم؟ این اصلا قابل قبول نیست. این کار مانند آن است که کسی برادر یا پدر آدم را ترور کند بعد بگوید باهم مذاکره کنیم. 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: آمریکا همیشه از موضع بالا صحبت می‌کند. هر وقت دلش می‌خواهد ترور یا بمباران می‌کند، بعد می‌گوید باهم مذاکره کنیم. ایران این غرور و تکبر و تبختر ترامپ را خواهد شکست.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: