تاریخ انتشار: ۱۲:۱۸ - ۲۲ دی ۱۳۹۸
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان از فعالیت ۱۰۴ تیم عملیاتی برای امدادرسانی به متاثران از سیل و آبگرفتگی در این استان خبر داد و اعلام کرد: در ۷۲ ساعت گذشته به یک هزار و ۲۴۸ نفر امدادرسانی شده است.
سیل سیستان و بلوچستان
رویداد۲۴ رسول راشکی با اعلام جزئیات امدادرسانی به هموطنان متاثر از سیل و آبگرفتگی در ۷۲ ساعت گذشته در استان سیستان و لوچستان، گفت: ساکنان ۱۳ شهرستان ایرانشهر، چابهار، خاش، دلگان، زاهدان، سرباز، سراوان، سیب و سوران، فنوج، کنارک، میرجاوه، نیکشهر و هیرمند متاثر از سیل و آبگرفتگی بوده اند و به یک هزار و ۲۴۸ نفر امدادرسانی شده است.

وی افزود: ۵۲۱ امدادگر و نجاتگر در قالب ۱۰۴ تیم عملیاتی در حال امدادرسانی به هموطنان در استان سیستان و بلوچستان هستند و در ۷۲ ساعت گذشته به ساکنان ۴۰ شهر و روستا امدادرسانی شده و ۳۲۷ نفر اضطراری اسکان داده شدند. متاسفانه بر اثر وقوع سیل یک نفر در راسک مفقود شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان درباره توزیع اقلام امدادی و غذایی میان متاثران از سیل و آبگرفتگی در این استان، گفت: ۸۰ دستگاه چادر، ۲۵۳ تخته پتو، ۱۴۲ تخته موکت، یک هزار و ۶۹۷ کیلوگرم نایلون و ۴۶۴ قوطی کنسرو میان متاثران توزیع شده است.

وی گفت: جمعیت هلال احمر همچنین اقدام به برپایی سه کمپ اسکان اضطراری در شهرستان‌های کنارک، فنوج و قصرقند کرده تا در صورت بروز حادثه مکانی امن برای اسکان آسیب دیدگان آماده باشد. به علاوه ۱۰ دستگاه چادر امدادی در شهرستان کنارک و ۱۷ دستگاه چادر امدادی در شهرستان قصرقند توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر برپا شده همچنین اسکان اضطراری در یکی از مدارس شهرستان فنوج در نظر گرفته شده تا در صورت نیاز، آسیب دیدگان به مکان امن انتقال پیدا کنند.

بیشتر بخوانید:


نجات و انتقال ۴ زن باردار توسط نیرو‌های امدادی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: ۴ زن باردار در روستای وشنام شهرستان کنار، روستای غمداد شهرستان میرجاوه، روستای مخت شهرستان نیکشهر و روستای دومک از شهرستان زاهدان در سیلاب گرفتار شدند که توسط ۴ تیم عملیاتی امداد و نجات به همراه آمبولانس به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

راشکی از شهروندان استان خواست تا در هنگام وقوع سیل به گزارش‌های رادیو و تلویزیون و اعلام بلندگو‌های عمومی توجه کرده و ضمن ذخیره آب آشامیدنی، در صورت بروز حادثه با شماره ۱۱۲ جمعیت هلال احمر تماس بگیرید.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: