تاریخ انتشار: ۱۳:۵۹ - ۲۲ دی ۱۳۹۸
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان با بیان اینکه ۲۱ روستا در این استان فاقد برق هستند، گفت: همچنان ۴۶ روستا در محاصر سیلاب و برف قرار دارند.

سیل کرمان

رویداد۲۴ مجید سعیدی مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان درباره آخرین وضعیت سیلاب در این استان گفت: طی دو روز گذشته راه ارتباطی ۳۶۳ روستا قطع شده بود که خوشبختانه توانستیم راه ارتباطی ۲۷۱ روستا را باز کنیم. تعدادی از روستاها نیز در مناطق کوهستانی هستند که با توجه به بارش سنگین برف هنوز راه‌های ارتباطی این روستاها قطع شده و دسترسی به آنها امکان‌پذیر نیست.

وی با بیان اینکه در مناطق شمالی استان درگیر بارش سنگین برف و در مناطق جنوبی استان با بارش شدید باران مواجه بودیم، ادامه داد: در برخی از مناطق استان نیز شدت سیلاب همچنان بالاست از همین‌رو هنوز برخی از روستاها راه‌‌های ارتباطی‌شان قطع است.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان خاطرنشان کرد: ۹۵ روستا در محاصره سیلاب بودند که در حال حاضر تنها ۶ روستا در محاصره سیلاب هستند و در بقیه موارد روان‌آب‌ها را توانستیم منحرف کنیم. همچنین ۵۶ روستا در محاصره برف بودند که همچنان ۴۰ روستا در محاصره برف قرار دارند و امکان دسترسی به آنها وجود ندارد.

سعیدی تصریح کرد: بیش از یکصد روستا در این مدت برق‌شان قطع شده بود که در حال حاضر ۲۱ روستا فاقد برق هستند. خسارت‌های زیادی به بخش‌های کشاورزی اعم زراعی، باغی و گلخانه‌ای وارد شده است. همچنین در خطوط انتقال برق، آب و تاسیسات مربوط به آن مشکل ایجاد شده است و بسیاری از راه‌های روستایی و عشایری دچار تخریب شده‌اند.


بیشتر بخوانید: علت بارش‌های شدید جنوب کشور چیست؟


وی ادامه داد: راه‌های اصلی و برخی ابنیه نیز دچار خسارت شده‌است و پس از پایان بارندگی برآورد خسارت توسط ارزیابان انجام خواهد شد. در حال حاضر تنها راه شهرستان رودبار به ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان به دلیل آبگرفتگی و سیلاب مسدود است.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان با بیان اینکه قبل از بارندگی میزان حجم سدها را کاهش داده بودیم، گفت: امدادرسانی به شهرستان دلگان در استان سیستان و بلوچستان به هلال احمر استان کرمان واگذار شده است و از همین‌رو ۱۸۰۰ تخته چادر توزیع شده و همچنین یک تریلی بسته غذایی و معیشتی یک ماهه در حال تکمیل و ارسال است.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: