تاریخ انتشار: ۱۶:۱۲ - ۲۹ دی ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر

معترضان عراقی دفتر دادستان نجف را آتش زدند

رسانه‌های عراقی امروز به نقل از یک مقام امنیتی در نجف، نوشتند معترضان عراقی امروز (یکشنبه) دفتر دادستان نجف را آتش زدند.
اعتراضات عراق
رویداد۲۴ رسانه‌های عراقی امروز به نقل از یک مقام امنیتی در نجف که به نام وی اشاره نکرده اند، نوشتند که افراد ناشناس و خشونت طلب دفتر «عدنان الرزفی» در منطقه "کوفه" در استان نجف را به آتش کشیدند.

این منبع اعلام کرد که بخش‌های اداره دفاع مدنی برای خاموش کردن وارد عمل شدند.

در همین حال، با ورود گروه‌های دفاع مدنی برای خاموشی آتش ناشی از سوختن ده‌ها حلقه لاستیک در جاده‌های داخلی و خارجی نجف، همه مسیر‌های بسته شده از صبح امروز از جمله فرودگاه شهر بازگشایی شد.

با خاموشی آتش و برداشتن موانع فیزیکی اکنون همه راه‌های ورودی و خروجی استان نجف باز و رفت و آمد در آن‌ها از سرگرفته شده است.
 
پیشتر نیز افراد  در شهر نجف اشرف مقر «کتائب حزب الله» عراق را به آتش کشیده بودند.

برخی گزارش‌ها حاکی است که گروه‌های خشونت طلب تا فردا (دوشنبه) به دولت و طبقه سیاسی حاکم در عراق برای برآوردن مطالبات خود مهلت داده و در صورت عدم تحقق این مطالبات، تهدید به تشدید خشونت‌ها کرده اند.

شهر‌های بغداد، نجف، کربلا، کوت، ناصریه و دیوانیه امروز در مقایسه با چند هفته گذشته شاهد افزایش اعتراض‌ها بود.

مطالبه اصلی معترضان مسالمت آمیز عراق معرفی نخست وزیر و برگزاری انتخابات زود هنگام است.

استان‌های مرکزی، جنوبی و شرقی عراق از اول اکتبر ۲۰۱۹ (دهم مهر ۹۸) به آنچه معترضان فساد و ناکارآمدی، تبعیض، بیکاری و فقر می‌نامند، صحنه اعتراضات مردمی است.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
0
0
بنده خداها چیکار کنن دادگاهها حق مردم رو ضایع میکنند و متاسفانه نظارتی هم روی ارای قضات نیست و اعتراضها همه سوری هستند و هرگز نظر قاضی رای دهنده ولو اشتباه باشه شکسته نمیشه
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: