تاریخ انتشار: ۲۰:۱۱ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۸
اندکی پس از تایید برگزاری بازی‌های خانگی تیم‌های ایرانی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در ایران، "ای‌اف‌سی" نیز در بیانیه‌ای خبر مذکور را تایید کرد که البته خالی از ابهام نیست.

سیر تا پیاز بازگشت میزبانی به خاک ایران و نامه ارسالی AFCرویداد۲۴ در بیانیه جدید ای‌اف‌سی آمده است:

بدنبال نشست برگزار شده روز پنجشنبه مابین داتو وینسور جان دبیرکل ای‌اف‌سی و نمایندگان باشگاه های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا در کوالالامپور، این نهاد آسیایی تایید می کند که باشگاه های شهرخودرو و استقلال ایران با برگزاری دیدارهای مرحله پلی‌آف خود در امارات متحده عربی و در تاریخ ۲۵ ژانویه ۲۰۲۰ به ترتیب مقابل الریقاع بحرین و الکویت کویت موافقت کردند. علاوه بر این توافق شد که برنامه دیدارهای خانگی هر کدام از باشگاه های ایرانی در هفته های اول، دوم و سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، تغییر پیدا کند؛ بدین معنا که ابتدا بازی خارج از خانه آنان برگزار خواهد شد تا از این طریق زمان کافی به منظور بازنگری و ارزیابی مجدد نگرانی های امنیتی در داخل این کشور وجود داشته باشد.

و اما مفاد ایمیل اصلی ارسالی از سوی ای اف سی در مورد توافق طرفین در نشست کوالالامپور از قرار زیر است:

- طبق اعلام قبلی باشگاه های شهرخودرو و استقلال ایران دیدارهای مرحله پلی اف خود را در لیگ قهرمانان ۲۵ ژانویه ۲۰۲۰ در امارات متحده عربی برگزار خواهند کرد

- در لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا، دیدارهای خانگی تیم های ایرانی در مرحله گروهی در هفته های اول، دوم و سوم با تغییر برنامه در خارج از خانه برگزار شده و در ادامه دیدارهای برگشت در هفته های چهارم، پنجم و ششم به میزبانی آنان ( تیم های ایرانی) برگزار خواهد شد.

- تصمیم کمیته مسابقات ای اف سی در مورد دیدارهای تیم های عربستانی و ایرانی همچنان به قوت خود باقی است.

همانطور که مشخص است در بند دوم بدون پیش شرطی، قید شده است که دیدارهای برگشت تیم های ایرانی در خاک ایران برگزار می شود و تنها تغییر صورت گرفته جابجایی میزبان دیدارهای رفت و برگشت است.

سیر تا پیاز بازگشت میزبانی به خاک ایران و نامه ارسالی AFC

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: