تاریخ انتشار: ۲۲:۳۵ - ۰۴ بهمن ۱۳۹۸

طرز تهیه کافه لاته

از انواع نوشیدنی قهوه با شیر، کافه لاته یکی از شگفت انگیزترین و خوشمزه‌ترین آنهاست.

کافه لاته

رویداد۲۴ مواد لازم برای تهیه کافه لاته:
شیر ۲ لیوان
نسکافه، اسپرسو یا قهوه ۲ قاشق چایخوری
شکر به میزان لازمطرز تهیه کافه لاته دارای سه مرحله کلی می‌باشد.

تهیه کف شیر مناسب

تهیه اسپرسو

افزودن شیر به قهوهطرز تهیه کافه لاته:

ابتدا بهتر است شیر را بجوشانید زمانی که کف کرد زیر آن را خاموش کنید و قهوه اسپرسو را آماده کنید، برای تهیه‌ی قهوه اسپرسو می‌توانید از قهوه جوش‌های موجود در بازار استفاده کنید. سپس شیر را با همزن بزنید تا کف کند هرچه کف شیر بیشتر باشد بهتر است، اما زیاد هم نزنید، زیرا زیاد هم زدن باعث می‌شود شیر شما سرد شود.زمانی که قهوه اسپرسو آماده شد زمان اضافه کردن شیر به قهوه است.

در زمان اضافه کردن شیر به قهوه عواملی مانند ارتفاع، مکان و حالت ریختن بسیار مهم است.
بیشتر بخوانید:
قهوه خورها بخوانند

ابتدا با کمی ارتفاع شروع به ریختن شیر کنید تا فنجان تقریبا نصف پر شود سپس ارتفاع آن را کاهش دهید. شیر را در مقدار‌های ثابت به قهوه اضافه کنید و فقط ارتفاع پیچر را نسبت به فنجان کم کنید.ارتفاع را از زیاد به کم کاهش دهید و سعی کنید مقادیر شیری که به قهوه می‌افزایید یکسان باشد. افزودن با سرعت باعث از بین رفتن کرما می‌شود و سرعت کم نیز باعث کاهش کف شیر وارد شده به قهوه می‌شود.سپس می‌توانید با شیر و کف آن روی فنجانتان شکل ایجاد کنید.

یا با شکلات روی آن را تزیین کنیدنکته:

اگر برای تهیه کافه لاته، قهوه را انتخاب می‌کنید، برای انجام این کار باید آن را بسیار غلیظ دم کنید.

اگر دوست دارید شیر این نوشیدنی گرم، طعم شیرین داشته باشد، می‌توانید کمی شکر به آن اضافه کنید.برای سه لایه شدن کافه لاته:

ابتدا شیر جوشیده شده را با کف آن داخل فنجان شیشه‌ای بریزید سپس به آرامی با قاشق کمی وسط کف شیر را باز کنید و قهوه را به آرامی بریزید و دوباره روی آن کمی کف شیر بریزید.
خبر های مرتبط
برچسب ها: کافه لاته ، قهوه
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: