تاریخ انتشار: ۲۳:۲۷ - ۰۴ بهمن ۱۳۹۸
چین به منظور درمان مبتلایان به بیماری کشنده‌ی کورونا در حال احداث بیمارستانی ١٠٠٠ تخته در شهر ووهان در مدت ۷ روز است

ویروس کرونا

رویداد۲۴ به گزارش اسپوتنیک، تلویزیون مرکزی چین، اعلام کرده است که ساخت و ساز یک بیمارستان امروز جمعه تاریخ ۲۴ ژانویه برای بیماران آلوده به ویروس کرونا آغاز شد.

اوایل صبح امروز، ده‌ها دستگاه در محل ساخت و ساز مشغول پاکسازی محل هستند. مساحت بیمارستان جدید ۲۵ هزار متر مربع خواهد بود و همزمان گنجایش ۱ هزار بیمار را خواهد داشت.
بیشتر بخوانید:
تمهیدات ایران درباره ویروس مرموز چینی
گفته شده است که این شفاخانه به مدل بیمارستان خیاتانشان که در شهر پکن در ظرف هفت روز ساخته شده بود خواهد بود. ظرفیت بیمارستان در آن زمان به ۱ هزار تخت می‌رسید و بیماران از سراسر کشور به مدت دو ماه تحت معالجه در آن قرار می‌گرفتند.

براساس اعلام مقامات کمیته طبی در چین تا ساعت ۲۴ چهارشنبه شب به وقت محلی، ۱۷ تن بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته و ۵۷۱ تن دیگر هم به این ویروس مبتلا شده اند که حال ۹۵ تن آن‌ها نیز وخیم است.

ویروس کرونا در حال گسترش به ۲۵ ولایت و شهر‌های مرکزی وابسته به چین است.

در اواخر ماه دسمبر سال گذشته، مقامات چینایی از شیوع ذات الریه با منشا ناشناخته در شهر ووهان خبر دادند. موارد اول مربوط به بازار غذا‌های دریایی بود. کارشناسان قبلاً دریافتند که عامل ایجاد کننده بیماری نوع جدیدی از ویروس کرونا سال ۲۰۱۹ است که از یک فرد به فرد دیگر سرایت می‌کند.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: