تاریخ انتشار: ۱۶:۳۵ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۸

هلال احمر: دو کولبر مفقودی به دلیل گم کردن مسیر وارد خاک عراق شده‌اند

رییس هلال احمر شهرستان سقز در رابطه با وضعیت نامشخص دو کولبر گرفتار شده در برف و کولاک روستای میشیاو سقز گفت: تماس‌هایی با فرمانداری سقز برقرار شده که حاکی از زنده بودن دو کولبر مفقود شده است.

کولبران سقز

رویداد۲۴ رییس هلال احمر شهرستان سقز در رابطه با وضعیت نامشخص دو کولبر گرفتار شده در برف و کولاک روستای میشیاو سقز گفت: تماس‌هایی با فرمانداری سقز برقرار شده که حاکی از زنده بودن دو کولبر مفقود شده است.

فاضل منیعی اظهار کرد: در آخرین جلسه مدیریت بحران سقز که امروز یکشنبه ۱۳ بهمن برگزار شد، اعلام شده، دو کولبر مفقودی گرفتار در برف و کولاک به دلیل گم کردن مسیر وارد خاک عراق شده اند.

رییس هلال احمر شهرستان سقز ادامه داد: در حال حاضر فرمانداری این شهرستان در حال پیگیری صحت تماس ها در خصوص زنده بودن این دو کولبر است.

وی بیان کرد: شنیده ها حاکی از آن است که یکی از کولبران، همراه خود را به دلیل آسیب دیدگی پا، بر دوش خود حمل کرده و خود را به یک روستا در آن حوالی رسانده اند.

به نقل از روابط عمومی هلال احمر استان کردستان، روز شنبه دوازدهم بهمن ماه ۲۳نفر از اهالی محلی شهرستان سقز در ارتفاعات برفگیر سرشیو ناپدید شدند که خبر آن توسط منابع محلی مردمی از طریق ۱۱۲ به هلال احمر رسید.

متعاقب اطلاع از خبر مفقودی ۲۳نقر ضمن اعلام آماده باش عوامل امداد و نجات تیم های تخصصی کوهستان شهرستان های سقز و بانه آماده اعزام شده و تیم های تخصصی دیواندره و سنندج نیز به عنوان پشتیبان در حالت آماده باش کامل بوده اند.


بیشتر بخوانید: عملیات نجات کولبران در سقز +فیلم


به دلیل امکان نداشتن دسترسی زمینی به محل حادثه و صعب العبور بودن ارتفاعات سرشیو هماهنگی های لازم در خصوص استفاده از بالگرد جهت انجام عملیات امداد هوایی نیز صورت گرفت.

حوالی ساعت۱۷:۰۰ روز شنبه خوشبختانه تعداد ۲۰ نفر از مفقودین در وضعیت صحیح و سالم پیدا شده که هم اکنون در صحت و سلامت کامل بسر می‌برند. متاسفانه محرز شده که یک نفر از مفقودین گرفتار در برف و کولاک ارتفاعات برفگیر سرشیو بر اثر سرمازدگی شدید فوت کرد.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
نظرات شما