تاریخ انتشار: ۰۹:۲۹ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

میرزایی نیکو: رئیس جمهور به جای شعار دادن از ابزار قانونی خود استفاده کند

یک نماینده مجلس تاکید کرد: رئیس‌جمهور به جای شعار دادن به آن‌چه وظیفه دارد عمل کند چرا که شعار تنها دادن کافی نیست باید اقدام کند تا مردم نتیجه رأی خودشان را ببینند.
انتخابات مجلس یازدهم
رویداد۲۴  قاسم میرزایی نیکو ، درباره سخنان رئیس جمهور درخصوص برگزاری انتخابات و این‌که تا این لحظه از احزار صلاحیت‌ها یک جناح بیشتر از بقیه جریان‌های سیاسی مورد تائید شورای نگهبان قرار گرفته است، گفت: مطالبی که آقای روحانی بیان کردند دارای وجوه مختلفی است که باید به آن‌‍‌ها توجه کرد، به هرحال ایشان رئیس‌جمهور و مجری قانون اساسی هستند آنچه که گفتند برگرفته از همان اصول اساسی است که این قانون به وی اختیار داده است.

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که رئیس دولت تنها نباید به سخنرانی و بیان مطالبی در محافل بسنده کند، بیان کرد: رئیس‌جمهور هم به جای شعار دادن به آن‌چه وظیفه دارد عمل کند چرا که تنها شعار دادن کافی نیست باید اقدام کند تا مردم نتیجه رأی خودشان را ببینند.

وی با اشاره به این‌که حرف زدن و شعار دادن به تنهایی گره‌ای باز نمی‌کند، گفت: نمی‌شود رئیس‌جمهور مانند یک انسان عادی عمل و مانند یک اپوزیسیون نقد کند، با این‌گونه رفتار‌ها که چیزی درست نمی‌شود. به هر حال آقای روحانی رئیس‌جمهور هستند و دارای ابزار‌ها و اختیاراتی است که به خوبی می‌تواند از آن‌ها استفاده کنند، او می‌تواند از تذکر قانون اساسی، ارتباط با رهبری و جلسه سران قوا برای پیشبرد آن‌چه قانون اساسی بر عهده‌اش گذاشته است، استفاده و اقدام کند.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هنگامی که رئیس مجلس، رئیس قوه مجریه، کارشناسان و دلسوزان نظام بیان می‌کنند باید به تهمت‌ها و افترا‌ها و مسائلی که تحت عنوان نظارت استصوابی به نماینده‌ها زده می‌شود توجه شود، باید حتما به این مسئله ورود کرد.

به گفته وی تهمت‌ها و افترا‌های مالی و برخی دیگر از عناوین به نمایندگانی در این دوره از تائید صلاحیت‌ها زده شده که رأی آور و دارای اعتبار بودند؛ اما بیان می‌کنند که فلان نماینده‌ای که رد صلاحیت شده است و یا احزار نشده قاچاقچی سیگار است.

میرزایی‌نیکو درباره عدم پخش سخنان رئیس جمهور در میان استانداران و فرمانداران از سوی صداو سیما، گفت: همیشه صداو سیما میلی عمل کرده و می‌کند که باید گفت در طول این چهار سال این نوع رفتار بیشتر هم شده است.

وی ادامه داد: حداقل خود من از کسانی بودم که یک بار مصاحبه‌هایی که با من گرفتند را پخش نکردند و تنها این مطلب به قاسم میرزایی نیکو هم محدود نمی‌شود هستند نمایندگان دیگری که هیچ‌گاه مصاحبه‌های آنان از صداوسیما پخش نشده است.

این عضو کمیسیون شورا‌ها وامور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که پروتکل‌ها و اساس‌نامه‌ها بیان می‌کند سخنان اشخاص تزار اول کشور مانند رهبری و رئیس‌جمهور از رسانه ملی پخش شود، بیان کرد: رئیس‌جمهور شخصی است که باید تمامی سخنانش در مراسم‌ها، افتتاحیه‌ها و سخنرانی‌ها پخش شود، اما مشاهده کردید که مسئولان صداوسیما با کمال قلدری سخنان رئیس‌جمهور که بسیار هم مهم بود را پخش نکردند.

وی خاطرنشان کرد: در این زمینه رئیس‌جمهور بازهم از ابزار قانونی که برای برخورد دارد، استفاده نکرد.

نماینده مردم دماوند با اشاره به گزارش‌های تخریبی صداوسیما در خصوص وزیر امورخارجه کشور گفت: معتقدم این حرکتی که این‌ها شروع کردند درست در زمانی است که وزیر امورخارجه مطلب جدیدی را نمی‌گوید و مطلبی است که هم رهبری و هم دیگران به آن تاکید کردند اینکه برگردیم برجام به شرط آن که تحریم‌ها برداشته شود چیز جدیدی نیست امام برخی سعی در تخریب دارند.

وی ادامه داد: چه دلیلی دارد درست زمانی که وزیرامورخارجه حرف جدیدی نزده است و همان سیاست‌هایی که در گذشته بود بیان کرده بیایند آقای متکی و با یک آقای دیگری را دعوت کنند دوساعت برنامه بگذارند که چه کنیم؟

میرزایی نیکو ادامه داد: مهمانان آن برنامه بیان می‌کردند اتحادیه جدیدی را راه بندازیم یک کانون جدید راه‌اندازی کنیم و حتی گفتند در زمانی این کار‌ها را نیز انجام داده‌اند! خب این اقدامات چه معنی می‌دهد.

وی درباره این‌که بسیاری از کارشناسان و حتی نمایندگان مجلس عنوان می‌کنند مدت‌ها صدا وسیما را یک جریان خاص اداره می‌کند که فقط رضایت یک جناح و جریان برایش بیشتر اهمیت ندارد و سایر گروه‌ها و جریان‌های سیاسی در این دایره جایی ندارند، گفت: این مسئله بیشتر هم خواهد شد، بله صداو سیما کاملا هدایت شده عمل می‌کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در برنامه‌سازی و حتی گزاراشات مردمی مطالبه و خواست نیمی از جامعه توسط یک رسانه ملی دیده نمی‌شود، گفت: صداوسیما یک سویه عمل می‌کند به نظرات مردم توجهی ندارد. جالب است خبرنگاران این سازمان که با مردم صحبت می‌کنند و به قول خودشان گزاراشات مردمی می‌گیرند می‌دانند آنان چه چیزی را بیان می‌کنند، اما با این وجود آن‌چه جامعه بیان می‌کند را سانسور و حاضر نیستند که پخش کنند، خب با این رفتار‌ها چرا باید توقع داشته باشیم که این سازمان مورد قبول باشد.

میرزایی نیکو معتقد است رئیس سازمان صداو سیما باید گزاراشات مردمی که گرفته می‌شود را مشاهده کند تا ببیند خواست جامعه چیست.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که صداوسیما نه تنها در برنامه یک سازی یک سویه عمل می‌کند بلکه در پخش نظرات مردم هم این روال را دارد، گفت: تمام نظرات مردم را یک سویه، یک شکل و با قالب‌بندی مشخص پخش می‌کنند؛ مردم هم این‌ها را می‌فهمند برای همین به این سازمان روی خوش نشان نمی‌دهند توجه نمی‌کنند، امروز صداوسیما از اعتبار اصلی خودش افتاده است و اگر این رفتار‌ها را ادامه دهد دیگر نتیجه نخواهد گرفت.
منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما
پیشخوان