تاریخ انتشار: ۱۷:۵۹ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۸
محقق انستیتو پاستور فرانسه روز چهارشنبه در گفتگو با شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ هشدار داد که بین ماه‌های مارس تا می (فرودین تا خرداد) باید منتظر موج جدید شیو ع ویروس جدید کرونا باشیم.

ویروس کرونا

رویداد۲۴   به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، همزمان با گسترش چشمگیر ویروس کرونا در بسیاری از نقاط جهان، دانشمندان تلاش می‌کنند تا هر روز اطلاعات خود را در مورد این ویروس فراگیر افزایش و آن‌ها را در اختیار یکدیگر قرار دهند.

اکنون که روز‌ها از شیوع ویروس کرونا می‌گذرد، این پرسش مطرح می‌شود که ما تا چه اندازه درباره این بیماری شناخت داریم.

متاسفانه این ویروس بسیار راحت‌تر از ویروس سرماخوردگی انتقال می‌یابد، اما قدرت انتقال آن به اندازه سرخک نیست و هنوز نمی‌دانیم که آیا یک بیمار آلوده به ویروس قبل از بروز علائم بیماری امکان انتقال آن را دارد؟

چینی ها، استرالیایی‌ها و پس از آن فرانسوی‌ها در مدت کوتاهی توانستند این ویروس را کشت دهند. این اقدام، عملیاتی بسیار ظریف و هوشمندانه بود چرا که در درمان این بیماری و ساخت واکسن می‌تواند کمک شایانی به دانشمندان کند.

اما با وجود همه تلاش ها، اکنون شمار مبتلایان به این ویروس به بیش از بیست هزار تن رسیده است و آیا هنوز در اول راه هستیم یا انتشار آن به همین جا ختم می‌شود.

دکتر سیمون کوشمه از واحد بیماری‌های عفونی انستیتو پاستور فرانسه در این باره می‌گوید: اخیرا تحقیقاتی صورت گرفته که پیش بینی می‌شود اوج شیوع این ویروس بین ماه‌های مارس تا مه خواهد بود.

کوشمه خاطر نشان کرد: میزان شیوع این ویروس بطور مستقیم به نحوه برخورد مقامات چینی با آن بستگی دارد، اما آنچه مشخص است این است که در ماه‌های آینده باید منتظر موج جدید گسترش این ویروس در خارج از مرز‌های چین باشیم.

دانشمندان درحال تلاش برای یافتن واکسن این بیماری هستند، اما این زمان زیادی لازم دارد. به گفته موسسه پاستور فرانسه این واکسن تا پیش از پاییز سال ۲۰۲۱میلادی تهیه نمی‌شود. پس با این حساب دستیابی به واکسن شاید برای شیوع فعلی این ویروس دیر باشد، اما برای موارد بعدی شیوع دیر نخواهد بود.

ویروس کرونا که از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان واقع در استان هوبی چین شایع شد تاکنون ۲۴ هزار و ۴۲۶ تن را مبتلا کرده و ۴۹۳ تن را هم به کام مرگ فرستاده است.


خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: