تاریخ انتشار: ۱۳:۵۴ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۸
بازیکنان بزرگ خارجی لیگ چین به دنبال جدایی از این لیگ هستند. کاراسکو نخستین بازیکن سرشناسی است که تصمیم گرفت از لیگ چین به باشگاه سابق خود اتلتیکو مادرید برگردد. پائولینیو ستاره برزیلی سابق بارسلونا هم اعلام کرده دیگر علاقه‌ای به ماندن در لیگ چین ندارد و به دنبال جدایی از تیم خود است.

ویروس کرونا

رویداد۲۴ ویروس کرونا جهان را وحشت‌زده کرده است. در حالی که برخی شهرهای چین به صورت قرنطینه‌های چند میلیون نفری درآمده است کشورهای مختلف پروازهای خود را به این کشور کنسل کرده‌اند و مسافرانی که از چین بازگشته‌اند در قرنطینه 14روزه هستند. در چنین شرایطی ورزش هم از تاثیر ویروس مرگبار کرونا در امان نبوده است.

تعویق در برگزاری بازی نماینده‌های فوتبال چین در لیگ قهرمانان آسیا

به دلیل شیوع ویروس کرونا و خطر بالای ابتلا به این ویروس، AFC پس از برگزاری جلسه‌ای اضطراری اعلام کرد بازی‌ نماینده‌های چین در لیگ قهرمانان به تعویق خواهد افتاد.

بدین ترتیب بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه شرق از تاریخ 28 آوریل تا 27 مه برگزار می‌شود. این تاخیر مختص گروه‌هایی است که نمایندگان چین در آنها حضور دارند و به سه مرحله اول این رقابت‌ها مربوط می‌شود.

احتمال لغو 2 بازی دوستانه تیم ملی فوتسال

رواج ویروس کرونا همچنین بر بازی‌های تدارکاتی تیم ملی فوتسال ایران نیز تاثیر گذاشته است.

تیم ملی فوتسال ایران اردوی تدارکاتی خود برای حضور در مسابقات فوتسال قهرمانی 2020 آسیا را از هفته پیش آغاز کرده بود، اما تعویق در برگزاری این مسابقات به دلیل شیوع بیماری کرونا احتمالاً به تعطیلی تمرینات تیم تا مشخص شدن زمان قطعی برگزاری بازی‌ها خواهد انجامید.

در این میان 2 بازی دوستانه تیم ملی به احتمال زیاد لغو می‌شود. تیم ایران که به دلیل مشغول‌ بودن اکثر تیم‌های بزرگ دنیا به بازی‌های قهرمانی قاره خود با چالش حریف تدارکاتی و پر بودن فیفا دی‌ها روبه‌رو بود، همین چند روز پیش با تیم ملی عراق به توافق رسید تا در روزهای 26 و 28 بهمن‌ماه 2 بازی دوستانه را با این تیم برگزار کند؛ اما همزمان با قطعی شدن این بازی‌ها خبر لغو بازی‌های فوتسال قهرمانی آسیا هم اعلام شد تا ناظم‌الشریعه، سرمربی تیم ملی، از احتمال منتفی شدن 2 بازی دوستانه با عراق بگوید.

تبدیل مراکز ورزشی شهر ووهان چین به بیمارستان

گرچه ویروس کرونا بر ورزشِ دیگر کشورها هم تاثیر گذاشته، اما اوضاع در چین بسیار وخیم‌تر است. با شیوع این ویروس در شهر ووهان و نیمه‌تعطیل شدن شهر مرکز کنترل ویروس کرونا اعلام کرده، سالن ورزشی هونگ‌شان، سالن کنفرانس بین‌المللی ووهان و مرکز نمایشگاهی و یک مجموعه بزرگ فرهنگی را با 3400 تخت بیمارستانی مجهز خواهد کرد تا ظرفیت پذیرش بیمارانی که به این ویروس مبتلا هستند افزایش یابد. 

این در حالی است که چین روز شنبه بیمارستان هو شن شان را طی 10 روز به طور اختصاصی برای مقابله با بیماری ویروس کرونا افتتاح کرد. همچنین قرار است روز پنجشنبه نیز بیمارستان مخصوص لی شی شن را با ظرفیت 1400 تحت بیمارستانی افتتاح کند.


بشیتر بخوانید: مظنون جدید انتقال ویروس کرونا در چین

ضربه سنگین ویروس کرونا به فوتبال چین

لیگ چین که در چند سال گذشته با قراردادهای نجومی خانه بازیکنان بازنشسته و سرشناس فوتبال جهان شده بود حالا با پیشروی ویروس کرونا گرفتار مشکلات جدی شده است.

بازیکنان بزرگ خارجی این لیگ به دنبال جدایی از لیگ چین هستند. کاراسکو نخستین بازیکن سرشناسی است که تصمیم گرفت از لیگ چین به باشگاه سابق خود اتلتیکو مادرید برگردد.

پائولینیو ستاره برزیلی سابق بارسلونا هم اعلام کرده دیگر علاقه‌ای به ماندن در لیگ چین ندارد و به دنبال جدایی از تیم خود است.

بازیکنان سرشناس دیگری مثل هالک، اوسکار، یحیی توره، آرناتوویچ، دمبله و روندن نیز در آستانه جدایی از لیگ متمول چین هستند، اما در شرایط کنونی نمی‌توانند کشور چین را ترک کنند و فعلاً در قرنطینه به سر می‌برند.

واترپلو انتخابی المپیک هم به تعویق افتاد

ترس از شیوع بیشتر ویروس کرونا، روی ورزش‌های آبی هم تاثیر گذاشت و باعث شد کنفدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آسیا برنامه‌اش را تغییر دهد.

بر این اساس، مسابقات واترپلو قهرمانی آسیا که حکم انتخابی المپیک 2020 را دارد و قرار بود به میزبانی قزاقستان از 23 تا 27 بهمن برگزار شود به مدت 2 هفته‌ به تعویق افتاد. در این رقابت‌ها چهار تیم ملی واترپلو ایران، قزاقستان، کره جنوبی و چین حضور دارند که تیم برتر جواز حضور در المپیک را به دست خواهد آورد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: