تاریخ انتشار: ۱۳:۲۹ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۸
داود محمدی در گفت‌وگو با رویداد۲۴:
داود محمدی با اشاره برگزاری انتخابات مجلس یازدهم و لیست اصلاح طلبان تهران گفت: برخی از مدت‌ها پیش در تلاشند که به مردم القا کنند که اصلاح‌طلبان شانسی برای موفقیت ندارند و آن‌ها از پیش بازنده هستند، ولی واقعیت امر این نیست و ما با روحیه و انگیزه بالایی پا به این میدان رقابت گذاشتیم و تصور می‌کنیم مردم هم تا حد قابل قبولی به پای صندوق‌های رای خواهند آمد و فضای انتخابات سرد نخواهد بود.

داود محمدی لیست اصلاح طلبان تهران

رویداد۲۴ محمد آیتی: انتخابات مجلس یازدهم خصوصا در تهران در شرایط عجیبی برگزار می‌شود که شبیه هیچکدام از انتخابات‌های قبلی نیست. هنوز هیچ تبلیغات محیطی آغاز نشده و در خیابان اثری از بنرهای بزرگی که در دوره‌های پیش دیده می‌شد، نیست. برخی معتقدند این اتفاق به خاطر این است که تبلیغات در این دوره در فضای مجازی انجام می‌شود اما برخی دیگر معتقدند چنین استدلالی پاک کردن صورت مسئله است زیرا عملکرد مجلس دهم و همچنین دولت روحانی به نحوی بوده که مشارکت به پایین‌تر حد رسیده و حتی تمایلی برای خود کاندیداها وجود ندارد.

در کنار این موضوع، باید وضعیت مبهم لیست انتخاباتی اصولگرایان و اصلاح طلبان را نیز باید اضافه کرد. اصولگرایان تهران با دو لیست پا به انتخابات گذاشتند و لیست‌های فرعی آنها نیز در حال دست به دست شدن است. اصلاح طلبان نیز تا کنون با لیست منسوب به حزب کارگزاران وارد انتخابات شده‌اند و گفته می‌شود تا لحظاتی دیگر لیست دوم اصلاح طلبان معروف به ائتلاف چند حزب اصلاح طلب (از جمله مردمسالاری و ندای ایرانیان و حزب اسلامی کار و خانه کارگر و ...) نیز منتشر خواهد شد.

وضعیت کنونی لیست اصلاح طلبان، کار را برای نمایندگان کنونی فراکسیون امید سخت کرده است. داود محمدی نماینده تهران که نامش به عنوان سهمیه انجمن اسلامی معلمان در لیست کارگزاران قرار گرفته، از وضعیت حضور در انتخابات مجلس یازدهم می‌گوید. او معتقد است اگرچه تعداد زیادی از کاندیداهای اصلاح طلب رد صلاحیت شده‌اند، اما با این حال به موفقیت در حوزه‌هایی که اصلاح طلبان نامزد دارند، امیدواریم و بسیاری از اصلاح‌طلبان حاضر در انتخابات خواهند توانست نظر مردم را برای حضور در مجلس جلب کنند.


بیشتر بخوانید: آرایش انتخاباتی اصلاح‌طلبان در تنگنای انتخابات/ اصلاح‌طلبان با چه مسائلی درگیرند؟


داود محمدی نماینده به رویداد۲۴ می‌گوید: رد صلاحیت‌های گسترده نیرو‌های اصلاح‌طلب و حتی نزدیک به این جریان، کار را برای حضور این جبهه بزرگ سیاسی در انتخابات سخت کرده است.

او می‌گوید: اصلاح‌طلبان در بسیاری از حوزه‌های انتخابیه نامزدی ندارند و از هم‌اکنون باید آن کرسی‌ها را واگذار شده به رقیب بدانیم، اما خوشبختانه و با وجود رد صلاحیت‌هایی که در تهران رقم خورد، هنوز چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبی در صحنه مانده‌اند و به نوعی باید گفت اوضاع و احوال اصلاح‌طلبان در تهران از بسیاری از شهر‌های دیگر بهتر است.

نماینده تهران تصریح کرد: بنده به بسیاری از استان‌های کشور رفته‌ام و حتی در گذشته مسئولیت‌هایی را هم داشته‌ام و شاهدم که خیلی از نیرو‌های اصلاح‌طلب شهرستان‌ها که امکان موفقیت در رقابت را داشتند، رد صلاحیت شدند و امکان رقابت گرفته شده است. به این ترتیب و با صحبتی که با دوستان داشتیم، بنا شد در هر نقطه‌ای که امکان رقابت برای نامزد‌های ما وجود داشته باشد در صحنه بمانیم و کار سیاسی کنیم.

او یادآور شد: شرایط رد صلاحیت برخی نامزد‌های اصلاح‌طلب باعث شد عرصه بر ما تنگ‌تر شود، ولی در عین حال امیدوار هستیم به‌زودی لیست ائتلافی احزاب اصلاح‌طلب منتشر شود تا کار‌ها نظم بیشتری به خود بگیرد. ما اعتقاد به شرکت در انتخابات و رای دادن داریم، زیرا معتقدیم مشارکت حداکثری مردم منجر به ثبات نظام در برابر فشار‌های بین‌المللی خواهد شد.

دبیرکل انجمن اسلامی معلمان ایران با اشاره به اینکه در حوزه‌های انتخابیه‌ای که اصلاح‌طلبان دارای کاندیدا هستند، شرایط مناسب است، گفت: برخی از مدت‌ها پیش در تلاشند به مردم القا کنند که اصلاح‌طلبان شانسی برای موفقیت ندارند و آن‌ها از پیش بازنده هستند، ولی واقعیت امر این نیست و ما با روحیه و انگیزه بالایی پا به این میدان رقابت گذاشتیم و تصور می‌کنیم مردم هم تا حد قابل قبولی به پای صندوق‌های رای خواهند آمد و فضای انتخابات سرد نخواهد بود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس در پاسخ به اینکه پیش‌بینی‌اش از ترکیب مجلس آینده چیست؟ گفت: به‌هرحال وقتی در بسیاری از حوزه‌ها کاندیدا نداشته باشید باید بدانید که نمی‌توانید در مجلس اکثریتی را شکل دهید، از این‌رو و به‌صورت طبیعی رقیب اکثریت مجلس را به دست خواهد گرفت، ولی به موفقیت در حوزه‌هایی که نامزد داریم امیدوار هستیم و فکر می‌کنم بسیاری از اصلاح‌طلبان حاضر در انتخابات بتوانند نظر مردم را برای حضور در مجلس جلب کنند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: