تاریخ انتشار: ۱۷:۲۸ - ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
در پی مراجعه زن جوان مبنى بر تهدید به انتشار تصاویر خصوصی‌اش در فضای مجازی، موضوع به صورت ویژه در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.

آبروی زن رشتی در تلگرام به حراج رفت / پلیس وارد عمل شدرویداد۲۴ رئیس پلیس فتا استان گیلان گفت: طبق قانون جرایم رایانه ای هر کس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف و منتشر کند به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

سرهنگ پورمستمند افزود: کارشناسان پلیس فتا پس از بررسی اظهارات شاکی و انجام تحقیقات فنی، متهم را شناسایی کردند و باهماهنگی مراجع قضایی به اداره پلیس انتقال دادند.

وی گفت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، متهم به جرم خود خود اعتراف کرد و دلیل این اقدام را رسیدن به خواسته‌های نامشروع خود عنوان کرد.

رئیس پلیس فتا استان گیلان با بیان اینکه متهم جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شد، تصریح کرد: طبق ماده ۱۶ فصل پنجم، هتک حیثیت و نشر اکاذیب، قانون جرایم رایانه ای، هر کس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.


بیشتر بخوانید: حکم قصاص برای 6 مامور پلیس سبزوار بخاطر قتل 3 نفر در تهران


رئیس پلیس فتا استان گیلان از شهروندان خواست: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در‌ میان بگذارند.

منبع: رکنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: