تاریخ انتشار: ۱۸:۳۳ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۳ نظر
علی مطهری، نماینده فعلی مجلس و کاندیدای ردصلاحیت شده انتخابات پیش رو به سخنان امروز سخنگوی شورای نگهبان پاسخ داد و نوشت: در شورای نگهبان گفتند که چرا درباره رفع حصر اظهارنظر کرده‌اید.

علی مطهری

رویداد۲۴ علی مطهری، نماینده فعلی مجلس و کاندیدای ردصلاحیت شده انتخابات پیش رو، به سخنان امروز سخنگوی شورای نگهبان پاسخ داد و نوشت: اگر بنده دلایل رد صلاحیتم را به رسانه می‌گفتم و معلوم می‌شد هیچ دلیلی وجود ندارد آیا صدا و سیما آن را پخش می‌کرد؟

 متن یادداشت علی مطهری بدین شرح است:

آقای کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در مصاحبه با خبرنگاران گفته‌اند: «ما دلایل عدم صلاحیت را به نمایندگان اعلام کردیم و ما آقای علی مطهری را علی‌رغم اینکه درخواستی نداشت به شورا دعوت کردیم. آنجا دوربین هم بود و می‌توانستند درخواست دهند تا با رسانه صحبت کنند و دلایل رد صلاحیت‌شان را اعلام کنند.»
بیشتر بخوانید: صبر مردم لبریز شده است/ اصولگرایان امیدوارند با رای حداقلی به مجلس برسند
اولاً اگر بنده دلایل رد صلاحیتم را به رسانه می‌گفتم و معلوم می‌شد هیچ دلیلی وجود ندارد آیا صدا و سیما آن را پخش می‌کرد؟

ثانیاً اکنون که آقای کدخدایی اصرار به شرح ماجرا دارند عرض می‌کنم شورای نگهبان بدون آنکه من درخواستی داشته باشم بنده را دعوت کرد. در جلسه با یکی از حقوقدانان شورای نگهبان و کارشناس پرونده، بعد از بحثی درباره روش بررسی صلاحیت‌ها که من معتقد بودم برای رد کردن افراد باید عدم صلاحیت آن‌ها احراز شود و نیز بحثی درباره معنی عدم التزام عملی به اسلام یا نظام، که البته هردو به جایی نرسید، آقای حقوقدان سه مورد را به عنوان دلیل رد صلاحیت من اعلام کرد. یکی اینکه چرا شما گفته‌اید ما با آقای ابراهیم یزدی خوب رفتار نکردیم. گفتم هنوز هم معتقد هستم با آن پیرمرد در آخر عمر خوب رفتار نکردیم. گفت این امر به نظام و رهبری می‌خورد. گفتم چه ربطی دارد؟ ممکن است افرادی در رده‌های پایین خطا کنند، این ربطی به نظام و رهبری ندارد. با منطق شما باید حادثه هواپیما را هم به مقامات بالا وصل کنیم در حالی که در رده‌های پایین خطایی کرده‌اند.

مورد دوم این بود که چرا گفته‌اید «نهم دی اگر موجب تفرقه شود دیگر یوم‌الله نیست بلکه یوم الشیطان است.» گفتم بله، الآن هم به آن معتقدم. گفت، ولی جمله آقا چیز دیگر است. گفتم این جمله من است و با جمله ایشان تضادی ندارد.

مورد سوم این بود که چرا درباره رفع حصر اظهارنظر کرده‌اید. گفتم وقتی در دانشگاه از من می‌پرسند نظر شما درباره این موضوع چیست من نظر خودم را می‌گویم. گفت شما باید بگویید نظر من این بوده، ولی بعد از اطلاع از نظر رهبری متوجه اشتباهم شدم و اکنون نظرم همان نظر رهبری است. گفتم من دروغ نمی‌توانم بگویم. علاوه بر این خود مقام رهبری فرموده‌اند «ممکن است کسی نظری مخالف نظر من داشته باشد، باید آزاد باشد حرفش را بزند.» آن آقای حقوقدان در هر سه مورد پاسخی نداشت.

حقیقت این است که من از حرف‌های او ناراحت شدم و به وی گفتم من متأسفم که فردی با این افکار عضو شورای نگهبان است. بعد گفتم حیف خون شهید مطهری که به زمین ریخت تا امروز من بیایم این حرف‌ها را بشنوم. بلند شدم و بیرون آمدم. مردم باید قضاوت کنند که حق با کدام طرف است. ضمناً آقای کدخدایی هم بفرمایند اگر من این مطالب را با رسانه در میان می‌گذاشتم آیا صدا و سیما آن را پخش می‌کرد؟
منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
0
0
یعنی نماینده باید پاپلوس باشد تا تایید شود ..وای به حال ما
ایرانی اصیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
0
0
هم خودش هم پدرمرحومش اشوبگران ایران هستندکه ازارامش وامنیت ایران رنج میبرند ودوست دارند ملت دراسترس وناامنی واشوبگری به سر ببرند هردو پدر وپسر مطهری وپدرش منافق ومستحق اعدام بودندهردواشوبگرندتجربه نشان داده ازارامش حاکم بروطن ناراحت میشونذ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
0
0
در صفات نمایندگان اشاره می شود که باید شجاع باشد ولی متاسفانه شورامحترم نگهبان به این صفت معدود در نمایندگان به معنای حقیقی حساسیت دارد و واقعا مشمول ذمه مردم بودن است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: