تاریخ انتشار: ۲۰:۳۲ - ۰۱ فروردين ۱۳۹۹
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ارزیابی ۲۸ میلیون ایرانی در طرح بیماریابی و غربالگری ویروس کرونا خبر داد.

چند میلیون ایرانی برای کرونا غربالگری شدند؟

رویداد۲۴ «علیرضا رییسی» عصر جمعه درباره آخرین وضعیت اجرای طرح غربالگری و بیماریابی ویروس کرونا در کشور بیان کرد: امروز شاهد بودیم که ۱۳ استان در کشور به توصیه‌های بهداشتی عمل کرده و در نتیجه کاهش موارد ابتلا به ویروس کرونا در این ۱۳ استان بودیم.

وی بیان کرد: تا امروز ۲۸ میلیون نفر از هموطنان ما به بسیج ملی مقابله با کرونا پیوسته و مورد غربالگری قرار گرفته و از وضعیت خود مطلع شده‌اند.

رییسی افزود: در روز اول سال ۹۹ تعداد ۳۴ هزار و ۸۰۰ نفر از همکاران ما در حوزه بهداشت فعال بوده و مشغول خدمت رسانی هستند و ۳۹ واحد بهداشتی و درمانی نیز فعالیت کردند.بیشتربخوانید: نتیجه آزمایش کرونای دختر ترامپ مشخص شدمعاون وزیر بهداشت با بیان اینکه استان‌هایی که در غربالگری موفق می‌شوند، مدیریت خوبی برای بسیج ارکان‌های مختلف استان را ایجاد کرده‌اند، گفت: یکی از زیرساخت‌های کشور که باعث ممتاز شدن ما از کشور‌های منطقه شده، شبکه بهداشت و درمان کشور است. بالغ بر ۳۴ مرکز در سطح روستا‌ها و شهر‌ها داریم که یا بهورز یا مراقب سلامت یا نیرو‌های بهداشت در آن‌ها مستقر است و از این زیرساخت‌ها برای بسیج ملی مقابله با کرونا استفاده کردیم.

رییسی گفت: نزدیک به ۸۰ میلیون نفر در سیستم ما پرونده الکترونیک سلامت دارند و همه این افراد دارای شناسه هستند. به زودی و تا ۴۸ ساعت دیگر شاهد جنبه دیگری از بهداشت و پیشگیری در زمینه بهداشت محیط و اماکن خواهیم بود.

تاکنون ۱۹ هزار و ۶۴۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و هزار و ۴۳۳ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۶ هزار و ۷۴۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: